Rüyada Yürek damarı görmek

Reklam
12 Kasım 2013 - 14:50
Rüyada görülen yürek damarı, kişinin can, ruh ve kalp kısmıdır. Çünkü yürek damarı, omurilik, kalp ve boyun alanında olan bir damardır. Ferahlık, sevinç ve üzüntülerin de menbaıdır.

Rüyada yürek damarı görmek; Rüyada damarların açık olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına işarettir. Kan almak için meşhur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabızlar, hayat, rızık aile ve aşiretinin büyüklerine işarettir. Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktarı elinden mal gider. Eğer fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.

Rüyada yürek damarı görmek; damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi bu damarın temsil ettiği kişinin sılayı rahimi terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine, damardan kan kaybı yoksul için mala, zengin için mal kaybına, damarların çok bariz olarak görülmesi gelirde görülecek azalmaya delalet eder.

Nablusî (Rh.a.) demiştir ki: İnsanın damarı aşiret ve kabilesidir. Damarlarından birinin
yok olduğunu görmek, ölüm veya ziyaret etmemekle akrabasından ayrılmaya delâlet
eder. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Çünkü insan da ağaca benzer. Rüyada
damarlardan birinin veya tamamının kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanının su yolunda meydana gelecek bozukluğa alâmettir.
Bir kimsenin rüyada elinin damarlarından kan aktığını görmesi, eğer zengin ise, o kan miktarı elinden mal gideceğine işarettir. Fakir hakkında ise, akan kan miktarı ele geçecek mala delâlet eder.
Rüyada damar ve sinirlerde bir ağrı, bir sızı olduğunu görmek, üzüntü, keder ve
sıkıntıya delâlet eder. Yine sinirlerinden veya damarlarından birinin koptuğunu
görmek, işlerin çıkmaza gireceğine ve bozukluğuna delâlet eder.

Source: Rüya Tabiri Y

YORUMLAR

  • 0 Yorum