Karamanlı binlerce çocuk, obezite ile mücadele, sağlıklı toplum, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki adına Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve ülke geneline yayılan proje ile ortaya çıkartılan “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikaliyle buluştu.

Türkiye’de en fazla izlenen ve aynı zamanda yerli üretim olan Rafadan Tayfa çizgi film ekibi Karaman’da çocuklarla buluştu. Sağlık Bakanlığı ve Karaman İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonuyla çocukların ve gençlerin sağlıklı yaşama teşvik edilmesi ve hareketli yaşama özendirmesi amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa”, gösterisi eski Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Karaman Ak Parti Milletvekili Dr. Recep Şeker, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan ve Karaman halkı katıldı.

Türkiye’de farklı illerde yapılan organizasyona, organizasyon ekibinden alınan bilgilere göre en fazla katılımın yaklaşık 10.000 kişi ile Karaman’da sağlanmıştır.

Çocukların ilgiyle, gözlerini kırpmadan izledikleri gösteri yaklaşık 1 saat sürdü. Etkinlikte Rafadan Tayfa karakterleriyle bir araya gelen çocuklara, sağlıklı beslenme, ağız ve diş sağlığı, el hijyeni, hareketli yaşam, tuz kullanımı ve obezite konularında bilgiler verildi.

Meraklı gözler ile Rafadan Tayfa ekibim izleyen çocuklara İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından balon, şapka ve diş fırçası ile macunu dağıtıldı. Yüzlerce çocuk eski hastane bahçesinde gönüllerince eğlendi.

RAFADAN TAYFA
Akın, Kamil, Hayri ve Mert ile Rafadan Tayfa, Sevim, Hale ve Basri Amca hepsi bu mahallede! Rafadan Tayfa’da mahalle yaşamı, dayanışma, dostluk, komedi ve eğlence hepsi burada! İstanbul’un bir yakasında oynar mahalle ortasında, işte hepsi bir arada Rafadan Tayfa!

HEDEF KİTLESİ: 6-9 Yaş

KAZANIMLAR: Arkadaşlık, mahalle olgusu, oyun, macera, eğlence, keşif.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar