KARAMAN.ORG – Karaman Haber Karaman Larende Haber

Portekiz´deki Proje hareketliliklerini tamamladılar

Portekiz´deki Proje hareketliliklerini tamamladılar
3
13 Mayıs 2018 - 17:41

Karaman Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri “Mesleğimi Avrupa´da Öğreniyorum” Erasmus+ projesini 08.04.2018-05.05.2018 tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirdi. Staj ve iş yeri gözlem faaliyetlerini tamamlayan öğrenci ve öğretmenler 05.05.2018 tarihinde Türkiye’ye döndüler.
Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri proje kapsamında staj ve işletmelerde beceri eğitimin 2 haftalık kısmını 08 Nisan 2018 – 21 Nisan 2018 ve 22 Nisan 2018 – 05 Mayıs 2018 tarihleri arasında Portekiz’de uyguladılar.

Okulun Bilişim Teknolojileri Alanından 8 öğrenci ve 2 öğretmen, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanından 6 öğrenci ve 1 öğretmen ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanından 6 öğrenci ve 1 öğretmen toplam olarak 20 öğrenci ve 4 öğretmen yurtdışında staj ve işbaşı gözlem uygulamasını tamamladılar.

Öğrenciler 10’ar kişilik iki grup halinde Portekiz’deki işletmelerde staj faaliyetlerini gerçekleştirdiler. Her öğrenci grubuyla beraber en az bir öğretmen de öğrencilerle beraber yurtdışında öğrencilerin uygulama yapacağı işletmelerde işbaşı çalışması ve işyeri çalışma süreçlerinin incelemesini gerçekleştirdi.

Portekiz’in Braga şehrinde 4 farklı işletmede gerçekleştirilecek olan staj ve işletmelerde mesleki eğitim uygulamaları ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bir Avrupa Birliği ülkesinde mesleki eğitimde yapılan çalışmalar, uygulamaları, iş kültürü hakkında uygulamalı olarak deneyim sahibi oldular. Portekiz’de iki hafta boyunca yapılan gezilerle ülke kültürü hakkında bilgi sahibi olan öğrenci ve öğretmenlerimiz, yabancı dil gerekliliğinin önemini kavradılar.

31.08.2018 tarihinde tamamlanacak olan projeye katılan öğrenci ve öğretmenlerimiz edindikleri deneyimleri öncelikle okulumuzdaki öğrenci ve çalışanlara daha sonra yaygınlaştırma faaliyetleri ve haberlerle Karaman ve Türkiye ile paylaşacaklardır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv