Şehidimiz Oğuzhan Küçük'ün Adını Alan Minik Oğuzhanlar Karaman'da Buluştu

2017 yılında Hakkari'de şehit olan P.Söz.Er Oğuzhan Küçük'ün ailesi, doğduktan sonra Oğuzhan ismini alan bebeklerin aileleriyle biraraya geldi.

Reklam
15 Ağustos 2019 - 11:14 - Güncelleme: 15 Ağustos 2019 - 13:41

Şehit P.Söz.Er Oğuzhan Küçük'ün ailesi kurban bayramı münasebetiyle, Oğuzhan Küçük'ün şehit olduktan sonra dünyaya gözlerini açan ve Oğuzhan ismini alan bebeklerin aileleriyle buluştu.

Oğuzhan Küçük şehit olduktan sonra doğan bebeklerine Oğuzhan ismini veren aileler Antalya, Mersin ve Karaman'ın çeşitli yerlerinden şehidin ailesinin ikamet ettiği Zengen köyünde geldi. Birbirleri ile daha önce hiç tanışmayan 6 aile bu vesile ile tanışma ve sohbet etme fırsatı buldu. Duygulandıran anıların paylaşıldığı buluşma şehidin adına verilen yemek ile devam etti. Ardından şehidin babası Alahattin Küçük, minik Oğuzhan'ları ata bindirdi. Duygulu anlar yaşayan baba, bunun 'Bir ölür bin diriliriz' demenin vuku bulmuş hali olduğunu söyledi.

'Benimde adım Oğuzhan'

Buluşmaya süpriz bir isim daha katıldı. Karaman Ak Parti Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, kendisininde bu buluşmadan haberdar olduğunu ve isminin Oğuzhan olması vesilesiyle bu anlamlı buluşmaya katıldığını belirtti.

Şuan sadece 6 ailenin katılabildiği bu anlamlı buluşma, yapılan dua ve çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Karaman Haber
Haber: Oğuz Bektaş / Özel Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum