Sanki O Günleri Tekrar Yaşadı "İki Baba Binlerce Evlat"

Şehit P.Söz.Er Oğuzhan KÜÇÜK'ün babası Alahattin KÜÇÜK'te Cenazedeydi.

26 Mart 2019 - 11:25 - Güncelleme: 27 Mart 2019 - 01:39

Dün Kastamonu'da 2 Görev Arkadaşı İle Birlikte Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden J.K.Uzm.Onb. Emre TARLACI, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Kılınan Cenaze Namazının Ardından Gözyaşları ve Dualar İle Son Yolculuğuna Uğurlandı. Cenaze namazına J.K.Uzm.Onb. Emre TARLACI'nın ailesi başta olmak üzere, arkadaşları, devreleri, sevenleri ve bütün Karaman halkı katıldı.

Şehit P.Söz.Er Oğuzhan KÜÇÜK'ün Babasıda Cenazedeydi

J.K.Uzm.Onb. Emre TARLACI'nın annesi ve babasının acısını orada en iyi anlayan oydu. Çünkü o, bayram günü canı, ciğeri, biricik oğlu Oğuzhan'ının şehadet haberini almış ve tüm Türkiye'ye örnek teşkil eden dik duruşu ile emsal olmuştur. Acısını içine gömmüş, dünyaları sırtına yüklemiş bir baba.

Kendiside eski bir asker olan baba Alahattin KÜÇÜK cenazede J.K.Uzm.Onb. Emre TARLACI'nın babası İbrahim TARLACI'nın yanında en önde saf tuttu. Cenaze boyunca belkide gözlerini zor tuttu. Yüreğinde kim bilir nasıl dağlanmalar oluyordu. Bu karedeki bakışlar belki dağları değivirircesineydi. Çünkü biricik oğluna, Oğuzhan'ına da öyle bakmıştı. O günleri sanki tekrar yaşadı. Dünyalardan daha ağır yükünün olduğu çehresine yansımıştı. İşte o "Bu cihanda ne babalar tükenir, nede vatana feda oğullar" sözünü bizlere yaşayarak öğretti.

Oğuzhan KÜÇÜK 22 yaşında bağrında vatanın aşkıyla Hakkarı'nin Şemdinli İlçesi Tekeli Üs Bölgesinde nöbet tuttuğu mevzide Ramazan Bayramının ikinci günü 26 Haziran Pazartesi 2017'de şehit olmuştu. Bayram günü yüreklerimizin tam ortasına oturan bu acı haber tez zamanda şehidimizin baba ocağına ulaştı. Baba Alahattin KÜÇÜK karşında askeri personelleri gördüğünde aslında anlamıştı neler oluğunu. Kendisine haber verildiğinde "Ben üzülmem buna, silahım olsa havaya 3 el ateş ederim." diyerek dik duruşunu gösterdi.


(Şehit P.Söz.Er Oğuzhan KÜÇÜK'ün Cenazesi 27.06.2017 Salı )

Bu Kare Dünyalara Bedel, İşte Herşey Bu Karede

Bu karede de iki baba, bir evlat görüyorsunuz. Evladının al bayrağa sarılı tabutunu değilde sanki dünyaları sırtlamış bir baba, İbrahim TARLACI. Bu kare işte bizi anlatıyor. Çanakkale'de kuzusu Hasanın saçını kınalayıp cepheye, Allah'a, vatana kurban ol diye gönderen ana gibi, işte bu babalarda kuzularını "Git oğul kurban olmadan gelme" diye gönderenlerdir. Bu kare bize en çokta neyi anlatıyor biliyor musunuz? "Bizde vatana kurban olsun diye gönderecek evlatta bitmez, evladının naaşını omuzlamaktan şeref duyan, gurur duyan babada bitmez."

Haber: Oğuz BEKTAŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum