banner56

Kan Kusan Annenin Yardım Çığlığı

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören Karamanlı Zeynep Göbüt yetkililerden acil yardım beklemekte.

Kan Kusan Annenin Yardım Çığlığı

Zeynep Göbüt'ün tedavisi için acilen Türkiye'de tel olan hastaneye yatıp tedaviye başlaması gerekiyor.

Zeynep Göbüt, geçtiğimiz ay rahatsızlanarak Karaman Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilerek tedaviye devam edildi. Fakat Zeynep Göbüt halen kan kusmaya devam ediyor. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyata alınan fakat ameliyatı başarısızlıkla sonuçlanan ameliyatın ardından akciğerlerdeki damarların aşırı derecede zayıflamasından dolayı Zeynep Göbüt'ün durumu maalesef her geçen gün kötüye gidiyor.

3 çocuk annesi olan Zeynep Göbüt, Türkiye'de girişimsel radyoloji alanında çalışmalar yapan ve alanında şuan Türkiye'de tek olan Koç Üniversitesi Girişimsel Radyoloji bölümüne sevk edilerek tedavisinin burada yapılması gerekiyor. Özel üniversite hastanesinin maliyetleri yüzünden Zeynep Göbüt hastaneye gidemiyor ve durumu kötüye gidiyor.

3 Çocuk Annesi Yetkililerden Acil Yardım Bekliyor

Selçuk Üniversitesi'ndeki ameliyatı başarısız olan bu yüzünden durumu şuan kötüye giden anne Zeynep Göbüt; "Doktorlarımız gerçekten çok güzel ilgileniyorlar ama mevcut şartlarda yapabilecek birşeylerinin olmadığını söylüyorlar. Doktorlar yaptıkları son kontrollerin ardından damarların çok zayıfladığını her an patlama risklerinin olduğunu belirttiler. Benim gireceğim ameliyat alanında Türkiyede çalışma yapan ve başarı sağlayan tek bir hastanenin olduğunu bu hastanenin özel bir kuruluş olduğu için kendilerinin beni buraya sevk edemeyeceklerini belirttiler. Biz Koç Üniversitesindeki girişimsel radyoloji bölümündeki hoca ile temasa geçtik. Hastanenin özel olmasından dolayı 25 bin lira bir ücret çıktığını bizlere belirttiler. Bizler bu ücreti ödeyemediğimiz için bu hastaneye gidemiyoruz. Ben yetkililerde yardım bekliyorum” dedi.

Karaman Haber

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22