banner56

Gökkuşağı Yüzme Havuzu Esrarcıların Mekanı Oldu

Eski Başkan Yasar Evcen’in döneminde yapılan ve uzun yıllar havuz ve düğün salonu olarak hizmet veren Gökkuşağı Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri şimdilerde kaderine terk edilmiş bir vaziyette uyuşturucu kullanıcılarının mekanı haline geldi

Gökkuşağı Yüzme Havuzu Esrarcıların Mekanı Oldu

Geçmiş zamanlarda yüzme havuzu vee düğün salonu olarak kullanılan Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Gökkuşağı Sosyal Tesisleri şimdilerde kaderine terk edilmiş halde.

Kapıları ve pencereleri açık olan eski tesis binası yasa dışı işler için kullanılmaya devam ediyor. Camları kırık, kapıları sökük ve duvarıları yıkık olan  harabe tesiste özellikle geceleri her türlü yasak iş yapılıyor.

Mahalle sakinlerinin de git gide tehlike yuvası olan harabe binadan rahatsız olduğu edinilen bilgiler arasında…

KARAMAN.ORG / ÖZEL HABER ( HÜSEYİN ZENGİNOĞLU )

HARABE TESİS YASA DIŞI İŞLERDE KULLANILIYOR

Harabe tesisin girişinden itibaren gözle görülür derecede birçok yasa dışı işlerde kullanıldığı görülüyor. Yerlerde baliler, iç çamaşırları ve daha birçok pislik bulunuyor.

Tesise getirilen halı ve kilimleri ise kullanılmış vaziyette.

Giriş kısımındaki geniş salonda yakın zamanda yakılmış ateşin kalıntıları, çekirdek kabukları ve içki şişeleri bulunuyor.

Köşe kısımlarda kalan odalarda yerlere serilen kilimler harabenin kullandıldığını gösteriyor.

Edinilen bilgilere göre tesisler özellikle geceleri cinsel amaçlı ya da alkol ve uyuşturucu madde kullanımı amacıyla da kullanılıyor.

Hemen hemen her noktasında insan dışkısı, yiyecek kalıntıları ve çamaşır parçaları bulunan binada, uyuşturucu ve alkol bağımlısı insanların kullandığına dair maddeler de bulunmakta.

Aynı zamanda harabe tesis, emniyet güçlerinden kaçan veya saklanan şahısların da kullanabileceği bir ortam durumuna gelmiş vaziyette.

Geniş ve çalılıklı bahçesi ve tesisisn arka tarafında kalan tren raylarnın diğer tarfındaki karanlık tarlalara kaçıp emniyet güçlerinden izlerini kaybettirecek durumda.

MUHTAR ADAYI MUSTAFA SUNAOĞLU'DA DURUMDAN RAHATSIZ VAZİYETTE 

Uzun zamandır mahallede ikamet ettigini belirten Şeyh Şamil muhtar adayı Sunaoğlu, “ Yaklaşık 10 - 12  yil önce Gökkusagi tesisleri havuzu, yesil alanlari ve sosyal tesisleriyle faal olan bir yerdi. Simdi ise esrarkeşlerin ve tekinsiz kişilerin yuva yaptigi bir barinak haline geldi. Biz durumu Fen Isleri Müdürlügü’ne ilettik,  ama ne gelen oldu ne giden. Bu mahallede yasayan biri olarak bu tesisin durumundan oldukça rahatsizim. Bu tesisler için milyonlarca para harcandi. Simdi ise tinercilerin yuvasi haline geldi. Çocuklarimiz için endiseliyiz. Çünkü buraya gelip oyun oynuyorlar” dedi.


Mahalle sakinleri Gökkusagi Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesislerinin Belediye tarafindan bakim ve onariminin yapilarak yeniden faal duruma getirilmesini istediler. Bizlerde KARAMAN.ORG haber sitesi olarak bu işin bizzat takipçisi olacağız.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 08:53
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuddusi Müftüoğlu
Kuddusi Müftüoğlu - 2 yıl Önce

Yazık çok yazık şu hale bir bakın.

Hasan hüseyin baran
Hasan hüseyin baran - 2 yıl Önce

Başarılarınızın devamı gelir inşAllah çok güzel haber yapıyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22