Özdoğru, "Klavyeden Eleştiri Yerine..."

Yeniden Refah Partisi Karaman İl Başkanı Mehmet Muhammet Özdoğru,katılmış olduğu TV programında Türkiye gündemine dair birçok konuda bilgi verdi.

Reklam
Özdoğru, "Klavyeden Eleştiri Yerine..."
21 Ocak 2021 - 10:54 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 12:55
Yeniden Refah Partisi Karaman İl Başkanı Mehmet Muhammet Özdoğru, TV online programının konuğu oldu.

İl başkanı Özdoğru,Türkiye gündemi ile ilgili birçok konuda bilgi verdi.
Olası bir secimde Yeniden Refah Partisinin hangi ittifakta yer alacağını belirten Özdoğru, ittifak konusunda bazı partiler konusunda olmazsa olmalarının olduğunu özellikle HDP ile kesinlikle Yeniden Refah Partisinin bir arada olamayacağını dile getirdi.

Özdoğru özellikle ittifakta yer alacağı Yeniden Refah Partisi Faiz ve İstanbul Sözleşmesi konusunda olmazsa olmalarının olduğunu İstanbul sözleşmesinin 2684 sayılı yasanın toplumsal ayrışmaya yol açtığını ve bu sözleşmenin hemen kaldırılması gerektiğini söyledi. Milli eğitim konusunda 1951 yılında Amerika ile yapılan Fulbright anlaşmasının hemen kaldırılması gerektiğini ve milli bir eğitim sisteminin uygulanmasını özellikle mesleki eğitime tam destek verilerek gençlerimizi yetiştirmenin önemine vurguladı.

Aşı konusunda Yeniden Refah Partisi olarak tereddütlerinin olduğunu anlatan Özdoğru, hızlı bir şekilde milli bir aşımızın desteklenmesini gerektiğini vurguladı. Yeniden Refah Partisinin Ekonomik bir programının olduğunu bunu Yeniden Refah Partisi Arge biriminin uzun araştırmalarla ortaya koyduğu Milli Kaynak Paketi Kitapçığı ile 150 milyar $'lık bir
kaynak ortaya koyduğunu belirten bunu ülkemize kazandırılması gerektiğini anlatan Özdoğru tamamiyle fizibilitelerinin yapılmış bu kaynakların diğer siyasi partilerle paylaşıldığını ve ülkemizi hayrına olan her proje konusunda destek vermeye hazır olduklarını ve bundan memnun olacaklarını dile getirdi.

Baskanlik sistemiyle ilgili Yeniden Refah Partisi olarak Demokratikleştirilmiş Başkanlık Sistemi'ni benimsediklerini dile getiren Özdoğru, sorgulanabilir, kuvvetler ayrılığının olduğu,milletvekillerinin,bakanların hatta başkanın denetlenebildigi bir sistemi yer alması gerektiğini söyledi.

Karaman için projelerden bahseden özdoğru Arge birimimiz olarak birçok projelerinin olduğunu dile getiren özdoğru Katı Kompost projesiyle karamana katma değer katmayı, Birleşik barajlar sistemiyle
dağ köylerinin şu sorununu çözmeyi özellikle Karaman’in markası olan Elmanın daha katma değerli olması için elmadan elma sirkesi,elma unu ve elma cipsi gibi değerlendirerek daha iyi Pazar bulunabileceğini dile getirdi.

KARAMAN için daha birçok projelerinin oldugunu bunun için başkanlık birimlerinin yoğun çalıştığını belirten Özdoğru, KARAMAN halkına daha birçok sürprizlerinin olduğunu diğer partiler ve stk kuruluşlarına fikir alışverişinde her türlü desteği verebileceklerini dile getirdi.
Son olarak gençlerimizi Yeniden Refah Partisinde siyaset yapmaya davet eden Özdoğru, herkese kapılarının açık olduğunu özelikle gençlerimizi siyasete katkılarının büyük olacağını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum