Mv. Dr. Recep Şeker; "Kâzım Karabekir Paşa'yı Rahmetle ve Minnetle Yâd Ediyorum"

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Kazım Karabekir Paşa’nın vefatının 73. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Reklam
Mv. Dr. Recep Şeker; "Kâzım Karabekir Paşa'yı Rahmetle ve Minnetle Yâd Ediyorum"
26 Ocak 2021 - 16:48
Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının 73. Yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz.

İlimizin ve ülkemizin büyük değerlerinden Kazım Karabekir Paşa, Balkan Harbi, 1. Dünya Savaşı, Çanakkale savaşı ve Kurtuluş savaşı gibi ülkemizin önemli kurtuluş mücadelelerine katılarak büyük başarılara imza atmıştır.

Ruslar ve Ermenilere karşı şark cephesi komutanı olarak büyük zaferler kazanan ve doğudaki kesin sınırımızın çizilmesinde çok önemli rol oynayan Kazım Karabekir Paşa bu büyük başarıları nedeni ile “Şark Fatihi” unvanını almıştır.

Büyük bir komutan olmasının yanında aynı zamanda önemli bir eğitimci ve başarılı bir siyasetçi olan Kazım Karabekir Paşa ülkemizin yaşadığı ağır savaşlar sonunda mağdur olan ve yetim kalan yetim yavrulara kucak açarak gerçek bir baba olmuş, eğitimleri ile ilgilenmiş, yetim yavrularının hayatını ve geleceğini kurtarmıştır.

Bu duygu ve düşünceler ile vefatının 73. Yıl dönümünde Kazım Karabekir Paşa’yı, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, mekânları cennet olsun.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum