Mersin'in Mut ilçesinden 2019 yılında çalınan motosiklet Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde jandarma tarafından bulundu. Edinilen bilgiye göre, Güneyyurt Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, beldede ikamet eden F.A. isimli şahsın elinde bulunan motosikletin çalıntı olabileceğini düşünerek soruşturmaya başladı. Şase ve motor numarası kazınmış olan motosikleti muhafaza altına alan ekipler, yaptıkları kapsamlı araştırma ve inceleme sonunda motorun Durmuş K.'ye ait olduğu ve 2019 yılında Mersin'in Mut ilçesinde evinin önünden çalındığını tespit etti. Motorun Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da çalıntı motosiklet olarak kayıtlara girdiğini belirleyen jandarma, motoru gerçek sahibi olan Durmuş K.'ye teslim etti. Yıllar sonra motoruna kavuşan Durmuş K., motorunu bularak teslim eden jandarmaya teşekkür etti. Jandarma tarafından ifadesine başvurulan F.A. ise, motosikleti satın aldığını hırsızlık olduğunu bilmediğini söylediği öğrenildi. 3-4 kez el değiştirdiği ortaya çıkan motosikletin son sahibi F.A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
ASAYİŞ
Yayınlanma: 08 Aralık 2023 - 11:38
Güncelleme: 08 Aralık 2023 - 11:38
Mersin'den 4 yıl önce çalınan motosiklet Karaman'da bulundu
Mersin'in Mut ilçesinden 2019 yılında çalınan motosiklet Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde jandarma tarafından bulundu.
ASAYİŞ
08 Aralık 2023 - 11:38
Güncelleme: 08 Aralık 2023 - 11:38
EDİTÖR
![Karaman Haber](https://www.karaman.org/images/yonetici/2023/01/karaman-haber-8569.png)
2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Karaman ve ilçerinden güncel haberlerin bulunduğu yerel tanıtım ve haber sitesidirç
İlginizi Çekebilir