banner56

Onlar Karaman'ın Değerlileri | Karamanlı Şair ve Yazarlar

Karaman Belediyesi Tarafından Düzenlenen Kitap Fuarı Etkinlikleri Bugün İtibari İle Sona Erdi

Onlar Karaman'ın Değerlileri | Karamanlı Şair ve Yazarlar

Karaman'da ilki düzenlenen Karaman Kitap Fuarı etkinlikleri bugün itibari ile son buldu. Kitap fuarının son gününde Karamanlı Yazar ve Şairlere katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Vatandaşlarımızında yoğun ilgi göstermiş olduğu Karaman Kitap Fuarı etkinlikleri büyük beğeni topladı. Binlerce öğrencinin ve vatandaşın ziyaret ettiği fuarın en gözde alanlarından biriside Karamanlı şair ve yazarların olduğu kısımdı. Burada Karaman'ın değerlileri Karamanlı şair ve yazarlarında tanınmasına büyük katkı sağlanılmış oldu.

Bugün'de kitap fuarının konuğu İnci ARAL oldu. İnci ARAL'ın söyleşisinin ardından Karamanlı şair ve yazarlarda tek tek sahneye çağrıldı. Karamanlı Şair ve yazarlarımız Hikmet ELİTAŞ, Ulvi EMRE, Hasan ÖZÜNAL, Osman Nuri KOÇAK, Mestan KARABACAK, İbrahim ÜÇBAŞ, İbrahim ŞAŞMA, Ahmet TEKİN, Yusuf YILDIRIM, Yasin DENİZ, Ahmet MISIRLIOĞLU ve Mustafa İLHAN'a kitap fuarına sağlamış oldukları katkılardan dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin ASLAN tarafından plaket taktimi yapıldı.

Plaket takdiminin ardından Karaman Belediye Başkanı Yardımcısı Eyüp Hüsamettin ASLAN yapmış olduğu konuşmasında "Karaman Belediye Başkanımız Sayın Savaş Kalaycı’nın talimatlarıyla, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonra da geleneksel hale getireceğimiz Kitap Fuarı bugün sonlanmış oldu. 10 gün boyunca 50’den fazla yayın evinin kitaplarını ve birbirinden ünlü değerli yazar ve şairleri Karamanlı hemşehrilerimizle buluşturduk. Karaman halkı ve öğrencilerimiz bu fuarı çok sevdi ve yoğun ilgi gösterdiler. Fuarımıza katılarak Karamanlı vatandaşlarımızla bir araya gelen tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle, gerçekleştirdiğimiz bu fuara büyük destek veren, bizim için çok değerli olan Karamanlı şair ve yazarlarımıza katkılarından dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum”  dedi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22