Kitap Fuarına Yoğun İlgi

Karaman'da Kitap Fuarına Yoğun İlgi

Reklam
Reklam
25 Mayıs 2019 - 11:32 - Güncelleme: 05 Temmuz 2019 - 10:19

Karaman Belediyesi tarafından düzenlenen "Kitap Fuarı" kapılarını Karaman'daki kitapseverlerin ziyaretine açtı.

Kitapseverlerin heyecanla beklediği Kitap Fuarı dün düzenlenen açılış töreni ile kapılarını kitapseverlere açtı. Karaman Lütfi ELVAN Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kitap Fuarı, 2 Haziran 2019 tarihine kadar ziyaretçilerini kabul edecek. Dün saat 14.00'da gerçekleştirilen açılış törenine Karaman Valisi Fahri MERAL, Belediye Başkanı Savaş KALAYCI, MHP MYK Üyesi Dr. Ali GÜLER, MHP İl Başkanı Oktay YILMAZ, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kitap fuarına yaklaşık 50'den fazla yayınevi ile 60 kadar yazar katılıyor. Kitaplarını imzalayıp, sevenleri ile söyleşi programları yapacak olan yazarlar arasında Nurullah Genç, Ataol Behramoğlu, İnci Aral, Müfit Can Saçıntı (Mandıra Filozofu), Pelin Çift, Mesut Yar ve Kahraman Tazeoğlu gibi ünlü isimler yer alıyor. Karamanlı yazar ve şairlerin de standının da yer aldığı fuar on gün boyunca her gün 09.30 – 23.00 saatleri arası ziyaret edilebilecek.

İlimizde düzenlenen kitap fuarı etkinliğinin her yıl daha da geliştirilerek sürdürüleceğini söyleyen Başkan Savaş KALAYCI: “Karaman’ı hak ettiği noktalara taşımak için çalışmalar yapıyoruz. Özellikle şehirlerin tanıtımında kültürel ve sosyal faaliyetlerin önemi çok büyük. Bu bağlamda ilimizde ilk defa ulusal düzeyde ve yoğun bir katılımla on gün sürecek bir kitap fuarı düzenledik. Hem Karamanlı yazar ve şairlerimizi hem de yurt çapında ün yapmış tanınmış isimleri bu organizasyonda ağırlayıp kitapseverlerle buluşturacağız. Biz herkesin kitap okumasını istiyoruz. Çünkü okumaktan başka kendimizi geliştirmemizin başka bir yolu yok. Kitap fuarını inşallah her yıl geliştirerek ve genişleterek devam ettireceğiz. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde bize büyük destek veren Karaman Ticaret ve Sanayi Odamıza, Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimize çok teşekkür ediyor, bütün hemşehrilerimi ve özellikle de öğrenci kardeşlerimizi fuara davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum