banner56

Karamanlı Yazar "Hasret" İsimli Roman Çıkardı

Karamanlı Şair-Yazar Abdullah Erol GÖKSU "Hasret" isimli roman çıkardı.

Karamanlı Yazar "Hasret" İsimli Roman Çıkardı

Abdullah Erol GÖKSU'nun "Hasret" isimli romanı yayına girdi. Roman'da burada "Almancı", orada, "yabancı" şeklinde özetlediği Avrupalı Türkiyelilerin yaşam biçimlerini konu alıyor.

Bir ekmek uğruna sılayı terkettiler, sevdiklerini arkada bırakıp, sarıldılar Avrupa'nın çileli yumağına. Ne ellerinden tutan, ne dertlerini anlayan oldu. Salt döviz olarak görülen bir neslin, nesillerin yalnızlık yelkenleriyle açıldıları Batı deryasında alabora olup parçalanışı..."ve sonrası...

"Dönüş Sancısı" adlı üç bölümlük romanının ilk kitabı olan 320 sayfalık Hasret adlı kitabı keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Abdullah Erol GÖKSU Kimdir?

Abdullah Erol GÖKSU Karaman'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimi boyunca çocukluğu aynı şehirde geçti. Daha önce çalışmak için Almanya'ya giden anne ve babası tarafından Almanya'ya götürüldü.

Okumaya olan tutkusu dolayısıyla Türkçesini korudu ve geliştirdi. Yirmi bir yaşındayken Almanya'nın başşehrinde çıkarılan bir Türk gazetesinde gazeteciliğe başladı.Gazetede sürekli hikayeler yazdı, gazetenin bulmacasını hazırladı.

Almanya'da Kimya Teknik Okulu'nu bitirdi. Uzun yıllar bir organik kimya araştırma laboratuvarında çalıştı. İlaç sektöründe dünya devi olan bu kuruluşun bir organik kimya laboratuvarında çalışmasına rağmen, Almanya'yı vuran ekonomik krizden bu iş yeri de ve dolayısıyla çalışanlarıda etkiledi. İş yeriyle karşılıklı anlaşarak asıl işinden ayrılmasının ardından, bilgisayara karşı olan ilgisinden ileri yaşlarında informatik (bilişim) okudu, sonrasında bir süre branşta bankacılık bilişim işlerinde çalıştı ve bir Alman televizyonunun medya informatik bölümünde calisti. Daha sonra sanatsal çalışmalarına ağırlık verdi.

Romanları gazetelerde tefrika edildi, hikaye yarışması birincilikleri elde etti. Ayrıca gençlik yıllarında senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı ve başrolünü oynadığı bir fotoromman çevirdi. Bestelenmiş birçok şarkıları ve kitap çevirileri de bulunan Göksu'nun edebi eserlerinde duygu ön plandadır. Sevgiyi, kültürel değerleri ve yaşanan gerçekleri ustalıkla yoğuran GÖKSU, yazmak için ele aldığı konuları gerçek hayatlardan gözlemleyerek işlemektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER