banner56

Karamanlı Yazar 4. Kitabını Çıkardı

Karamanlı Şair ve Yazarlarımızdan Olan İbrahim ŞAŞMA "Tuz" İsimli 4. Kitabını Çıkardı

Karamanlı Yazar 4. Kitabını Çıkardı

Karamanlı şair ve yazarımız İbrahim ŞAŞMA "Tuz" isimli 4. kitabını yayınladı.

Önemli bir emek, özveri ve samimiyet ile üzerinde çalıştığı şiir kitabıyla ilgili kısaca bizlere bilgi veren İbrahim ŞAŞMA;
"Bu kitapta kendinizle ilgili çok şey okuyacak, kitabı okurken kendinizi  Karaman’ın sokaklarında, mahalle aralarında gezerken bulacaksınız. Türk kültürünün ve manevi değerlerimizin ve bizi biz yapan sevdalarımızın ruhunuza dokunduğunu hissedeceksiniz” dedi.

Yayınlamış olduğu şiir kitabında anne hasreti ve özlemine, vatan, bayrak aşkına ve günümüzdeki hayatın gerçeklerini konu alan ŞAŞMA, kendine has bir dille okurlarının yüreğine hitap etmeye çalışıyor. Şair İbrahim ŞAŞMA Karaman iline ve Türk edebiyatına yeni bir  eser kazandırdığı için çok mutlu olduğunu ifade ederken kitabına Tuz ismini vermesinin gerekçesini şöyle açıkladı. 

Tuz; "İçli bir ağlayışın ardından dudaklarda kalan hüznün aromasıdır tuz. Gözyaşının kimliğidir. Beyazdır, ancak hayatın en canlı renklerini taşır bedeninde.  Tuz, benim başımı yasladığımdır, kimi zaman yastığımdır. Serin bir merhem olsun diye kanayan yerlerime avuç avuç bastığımdır.  O tuz ki; Karaman ovasında bir damla terin babamın alnından süzülüp gelmesi,  yanaklarıma değen bir ana dokunuşunun cümle derdimi silmesidir." dedi.

Karamanlı şairimize yeni kitabının hayırlı olmasını diliyor, böyle bir eseri Karamanlılara ve Türk Edebiyatına böyle bir eser kazandırdığı için teşekkür ediyoruz.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22