Abdulkadir Uzun - "Aşkım" İsimli Klibi Yayınlandı

Karaman'da uzun yıllardır ilahi ve ezgi gruplarında solistlik yapan Abdulkadir Uzun, yeni çalışması "Aşkım" isimli eserine klip çekti.

Reklam
Abdulkadir Uzun - "Aşkım" İsimli Klibi Yayınlandı
16 Mayıs 2020 - 16:24 - Güncelleme: 16 Mayıs 2020 - 17:27

Karaman'da ilahi ve ezgi sektöründe yaklaşık 25 yıllık bir tecrübeyle aktif olarak hizmet sunan, sahnelerin tanınmış simalarından Abdulkadir Uzun, bir süredir üzerinde çalıştığı yeni projesi "Aşkım" isimli single eserine klip çekti.

Projenin söz ve müziği Abdulkadir Uzun tarafından oluşturulurken, aranje çalışmasını Murat Gençyiğit üstlendi. Esere neyzen Mustafa Şentürk ney ve kavalası ile eşlik etti. Klip yönetmenliğini Muharrem Yurtseven'in yaptığı projenin kaligrafisi de Mustafa Yeşil'e ait.

Aynı zamanda Karaman'ın en köklü ilahi ve ezgi gruplarından Grup Ezgi'nin üyelerinden olan sanatçı Abdulkadir Uzun halen televizyon programları, konser, düğün vb. gibi özel günlerde sahne almaya devam ediyor.

1983 yılı Konya doğumlu olup, çocukluğunu ve gençliğini Karaman'da geçiren Abdulkadir Uzun, ilkokul eğitimini Karaman Cumhuriyet İlkokulu'nda tamamladıktan sonra 3 yıl hafızlık eğitimi aldı. Daha sonra lise eğitimine de  Karaman İmam Hatip Lisesi'nde devam etti. Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve ezan okuma yarışmalarında bölge ve Türkiye dereceleri bulunan Uzun aynı zamanda, 2000 yılında Grup Selam "Hay Allah" ve 2005 yılında Grup Ezgi "Camiler Ağlamasın" albümlerinde solist olarak yer aldı. 2016 yılında "Aşk" isimli ilk solo albümünü dinleyicileriyle buluşturan sanatçı, 2020 yılında "Aşkım" isimli single albümünü klibi ile birlikte takipçileriyle buluşturdu. Halen hac ve umre organizasyonları yaparak hizmet veren özel bir şirketi bulunan Abdulkadir Uzun, orta seviyede de Arapça dil bilgisine sahip. Müzikal anlamda yeni projelerine devam eden Uzun, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şaban tekin
    1 yıl önce
    Rabbim yolunu bahtını açık etsin hayırlı olsun saygı değer hocam rabbim gönlüne göre versin herşey gönlünce olsun güzel insan