KARAMAN Karaman Haber

Kokuların Sardığı Çöp Daireden Kamyonlarca Çöp Çıktı

Karaman’da apartman sakinlerinin şikayeti üzerine bir apartmanın 3.Katı ve Teras katına giren ekipler, kamyonlar dolusu çöple karşılaştı

Kokuların Sardığı Çöp Daireden Kamyonlarca Çöp Çıktı
3.5K
15 Kasım 2018 - 14:39

Karaman’da apartman sakinlerinin CİMER şikayeti üzerine bir apartmanın 3.Katı ve Teras katına giren ekipler, kamyonlar dolusu çöple karşılaştı.

Edinilen bilgiye göre, Karaman Merkez’de Fenari Mahallesi Kemal Kaynaş Caddesi’nde bir apartmanın 3.Katı ve Teras katlarından gelen kötü kokular üzerine komşuları Cimer şikayette bulundu. Karaman Belediye temizlik ekipleri, dairedeki çöpleri temizlemek için polisinde yardımıyla caddeyi trafiğe kapattı. Daireye çıkan temizlik ekibi, dairedeki çöplerden ve eşyalardan temizlemeye başladı.

Şuana kadar apartmanın sadece teras katından 5 kamyon çöp çıkartılırken daire ile birlikte 30 kamyona yakın çöp çıkması bekleniyor.

Daireden son 5 yıldır dışarıya çöp atılmadığı öne sürülürken, bütün odalarda çöp yığınları olduğu tespit edildi. Dairede yalnız yaşayan 68 yaşındaki emekli mimar Aliye Aköz’ün, kendi dairesinin yanında ortak kullanım alanı olan çatı bölümüne de çöp yığdığını belirten komşusu, ”Bizim bildiğimize göre son olarak 2013 yılında yine bu şekilde ekipler tarafından temizlenen daire, o tarihten itibaren çöp biriktirmeye başladı. Aliye teyzeyi uyarmamıza karşın biriktirmeye devam ediyor. giderek artan kokunun yanında kedi ve köpekler için getirdiği sakadatları da merdivene bırakınca apartman yaşanmaz hale geldi” dedi.

EVDE 11 KEDİSİ İLE YAŞIYOR

68 yaşındaki emekli mimar Aliye Aköz’ün,çöp evinde sokakta yaşayan kedileri evine gitirdiği evde birlikte kaldığı öğrenildi.

Uyarılara aldırış etmediği için ilgili mercilere şikayette bulunduklarını söyleyen Aliye Aköz’ün komşusu, ”Biz psikolojik rahatsız olduğunu düşünüyoruz. Umarız yetkililer tedavi edilmesi için gereken ilgiyi gösterir, aksi takdirde bu temizliğin ardından yine toplamaya başlayacak” diye konuştular.

Editör : Bünyamin KATIRCI / KARAMAN.ORG
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv