KARAMAN -Karaman Sayfa Karaman Haber

Kitap Hayattır..

Kitap Hayattır..
1
20 Ekim 2018 - 0:01

HASAN ÖZÜNAL / Kitap Hayattır…

Ömrümüz kitap sevgisi ile dolu olarak yaşandı. Gün oldu temel ihtiyaçlardan kesip kitaplara yatırım yaptık.
Birikti, çoğaldı, binleri buldu.

Gün geldi onları, başkaları da yararlansın diye kurum ve kuruluşlara, hatta bayram harçlığı niyetine gençlere dağıttık.

Halen, sadece Karaman konulu birkaç yüz kitabımızı da gözümüz gibi saklarız.

Elbette bu kitaplar hayatımıza çok şey kattı.

Ne var ki kendi adımızı taşıyan bir kitap sahibi olmayı da dostlarımızın telkinlerine ve gayretlendirmelerine borçluyuz.

Ama şunu söyleyelim; hiç durmayın kitap yayınlayın. Yazabiliyorsanız kendiniz yazın, yazamıyorsanız yazıp da yayınlanmasında zorlananlara yardımcı olun. İnanın bir kitap yayınlamanın mutluluğunu, zevkini hayal bile edemezsiniz.

Hatta sadece sevenlerinizi mutlu etmek için bile bu uğraşa değer.

Evet, zorlukları var. Baskı da değil. Bu konuda uzman ve liyakatli insanlar var. Bize de onlar öyle yardımcı oldular ki, bunca yılın matbaa sektörünün mürekkebini yalamış olan bizler bile hayran kaldık. Sağ olsunlar. Güçlük yine devlette… ISBN ve bandrol tam bir demir leblebi. Trilyonluk işler bir çırpıda görülürken Bakanlık bu konuda kaplumbağa hızında ve Gordion düğümü tarzında bir işlemle karşılıyor yayıncı ve yazarları. Bir kılıç darbesi vuracak kahraman bekleniyor. Şükür ki iyi niyetli görevliler sizi bu engeli aşmada çaba sergiliyor. Bu noktada kendilerine müteşekkiriz.

İlk kitabınızı elinizde aldığınızda yeni bir hayatı hissediyorsunuz.

Hatta kitap sayesinde var olan dostluklarımız perçinlendiği gibi, arkadaşlıklarımız dostluğa dönüştü. Bir pencereden “O kitaptan ben de istiyorum” diye seslenerek tanıştığımız ve ilk sohbette ikiz gönül birliğine vardığımız önemli bir görevde bulunan kişilerle dostluklarımız bile oldu.

Atalarımız kadar kıymetli bir ve aynı zamanda komşumuz olan bir büyüğümüzün bir çocuk heyecanı içinde sayfaları karıştırırken gözlerinin parlaması ve takdirleri ömrümüze ömür kattı.

Bize de bu noktada çok ama çok sayıda tebrik ve takdir geldi. Buradan ilgilerini esirgemeyen herkese şükranlarımızı arz ediyoruz.

Sosyal medya kanallarında paylaşım ve yorumlarda bu mutluluğumuza katkı koyanlara teşekkür ediyoruz.

Kitabi görünce duygu seli ile gözleri dolan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Karaman yerel basınında istisnasız konuya önem vererek işleyen meslektaşlarıma özellikle teşekkürü borç biliyoruz.

Hazırlık, baskı, dağıtım aşamasında yardımcı olan ve özellikle de yayınlanması konusunda teşvik edip, cesaretlendirip, sonra da moral destek veren dostlarıma teşekkür ediyorum.

Burada isimleri tek tek yazmak bize büyük bir mutluluk verecekti, ancak hafızamız yanıltır da pek çok sayıdaki isimlerden bir tekini unutup densizliğimizle gönül kırarız diye endişeliyiz.

Cümleniz sağ olun var olun…

Eni bir hayat istiyorsanız da kitap yazın ya da yayınlayın…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv