KARAMAN -Karaman Sayfa Karaman Haber

Karaman’da İlk Kez Oluşan Obruk Korkuttu

Karaman’da İlk Kez Oluşan Obruk Korkuttu
2
19 Haziran 2018 - 10:25

Karaman’da ilk kez oluşan 10 metre çapında ve 15 metre derinliğindeki obruk, bölge halkını tedirgin etti.

Konya’nın Karapınar ilçesindeki obrukların bir benzeri Karaman’ın Sudurağı beldesinde oluştu. Pancar ekili 60 dönümlük tarlanın ortasında gece yarısı 10 metre çapında ve 15 metre derinliğinde obruk oluştu.

Ziraat Mühendisi ve tarla sahibi Ali Soykat, oluşan obruğun kendileri gibi bölge çiftçisini bir hayli tedirgin ettiği belirterek, “Her gün yaptığımız gibi sabah erken saatlerde tarlamızın kontrolüne geldik. Tarla içerisinde dolaşırken, bir anda karşımızda devasa bir çukur görünce hepimiz çok şaşırdık” dedi.

Karaman Sudurağı Kasabasında Sudurağı kasabasının tanınan Ailelerinden Soykat’ların pancar tarlasında görülen 10 metre çapında ve 15 metre derinliğinde olan göçük görenleri korkuttu.

Sabah tarlaya gelen Cüneyt Soykat ve amcasının oğlu Ali soykat gece oluşan obruğu görünce gözlerine inanamadılar. Bu bölgede ilk kez böyle bir şey gördüklerini ifade eden Soykat Ailesi ; Tarlanın ortasında bir çukur görünce tuhaf olduk” dedi.

😱😱😱

Ali Soykat paylaştı: 17 Haziran 2018 Pazar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv