Osmanlı Çömlekçilik'ten Karaman'a Yeni Hizmetler

Osmanlı Çömlekçilik Karaman'da Yemeklere Lezzet Katan, Kültürümüzün Eskimeyen Çömleklerini Karamanlılar İle Buluşturuyor

Reklam
11 Mayıs 2019 - 12:30 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 12:33

Çömleğin Türk mutfağında çok önemli bir yeri vardır. Yemeklere katmış olduğu lezzet tartışılmaz. Bir çoğumuzun beğenerek yemiş olduğu fırın kebabı, calla ve güveç gibi yemeklerin vazgeçilmezidir çömlek. Çözülmüş çamurdan yapılan ve topraktan yapılan tencere, testi, bardak, kase gibi ürünlere çömlek ürünleri deniliyor. Çömleğin yemeklere verdiği lezzet kadar, sağlığımız açışındanda kullanılması daha uygun. Plastik kaplarda veya kanserojen içeren ürünlerde pişirilen yemekler adeta zehir saçıyor.

Karaman'ın köylerinde ve kasabalarında oldukça yoğun olarak kullanılan çömlek kültürü merkezden artık uzaklaşmıştı. Fakat Karaman'da 2015 yılından beri hizmet veren ve yenilenen yüzü ile kalitesini artıran Osmanlı Çömlekçilik Karaman'ın çömlek kültürüne yeni bir bakış açısı getiriyor. Osmanlı Çömlekçilik çömlek tencereleri, testileri, çömlek tabakları, bardakları, kâseleri vb. gibi ürünleri sizlerin beğenisine sunuyor. Modern dekoratiflerin çömlekle buluştuğu Osmanlı Çömlekçilik Karamanlıların bu konuda desteğini bekliyor.

Osmanlı Çömlekçilik - Mustafa DİKİCİOĞLU
Adres: Rauf DENKTAŞ Mahallesi, Yeni Minare Caddesi, 287. Sokak No:51/A Merkez / KARAMAN
İletişim Numarası: 0545 414 47 43

Osmanlı Çömlekçiliği Sosyal Medyada Takip Etmek İstiyorsanız

 / Osmanlı Çömlek Karaman  

 / osmanli_comlekcilik

 / www.comlekonline.com


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • memo
    1 yıl önce
    Merhaba; Çömlekçilik teknolojinin yardımıyla daha ileri gidebilir. www.nevteknoloji.com