Karaman Önder Başkanı Mehmet Sarı'dan Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı

Karaman Önder İmam-Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Sarı " Regaip Kandili ve Üç Ayların Başlangıcı " dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Reklam
07 Mart 2019 - 10:57
Mehmet Sarı mesajında;
"Bizler bugün mübarek üç ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaip Kandiline erişmenin mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. 
Regaip kandili, başta mübarek Ramazan ayı olmak üzere üç ayların da müjdecisidir. 
Kelime anlamı güzel şeyleri arzu etmek olan bu mübarek günde, günahlardan arınmanın ve tövbe etmenin fırsatını bulmuş olacağız. 
Bu aylar içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsat olduğu kadar, yaşanan onca sıkıntı ve karmaşanın yumuşaması için de değerli bir imkân sunacaktır. 
Üç aylık mübarek dönemi kapsayan bu önemli günlerin birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmeye, savaşların, acıların son bulmasına, kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin, milletimizin ve tüm İslam Aleminin Üç Aylarını ve Regaip Kandilini tebrik eder, manevi dirilişe, arınmaya ve hayırlara vesile olmasını, Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum