banner56

Karaman'ın Kolonsuz Tek Camisi Ahmet Yesevi Camii İbadete Açıldı

Karaman'da Bir Süredir Yapımı Süren Yesevi Cami Bugün Cuma Namazına Müteakip İbadete Açıldı

Karaman'ın Kolonsuz Tek Camisi Ahmet Yesevi Camii İbadete Açıldı

Karaman Muhteşem ihtişamı, benzersiz mimari yapısı, Kraman'ın kolonsuz ve en büyük Camisine kavuştu. Ahmet Yesevi Cami bugün dualarla ibadete açıldı. 

Ahmet Yesevi Camii Eski Karaman Belediye Başkanı Kamil UĞURLU döneminde belediye tarafından projelendirilen ve projesinin benzersiz özellikleri ile dikkat çeken muhteşem bir camidir. Cami Türkiye'deki camiler arasında sayılı camilerden olup içerisindeki kolonsuz yapısı ile 5000 kişilik cemaat kapasitesi bulundurmaktadır. Kubbe yapısındaki kırılmaz özellikli renkli cam işçiliği ve Caminin  Ahşap el oyması kündekari işçiliğide dikkatlerden kaçmıyor.

Dernek başkanlığını Mehmet Emin UYAN ve Nafiz Nadir NAS'ın yaptığı Karaman Belediyesi tarafından projelendirilip Karamanlı vatanadaşların destekleri ile yaptırılan Ahmet Yesevi Camii Karaman'ın kolonsuz ve en büyük camisi.

Cami Karaman Merkez mezarlığının yanında bulunması hasebi ile morgu, gasilhanesi, taziye odaları ile avlusunda cenaze namazlarının kılınabilmesi için musalla da bulunduruyor. 

Bugün kılınan Cuma namazı ile ibadete açılan Ahmet Yesevi Cami bütün Karamana hayırlı olsun. Desteklerini esirgemeyen ve çalışmalarda emekleri bulunan herkesten Allah razı olsun.

Haber: Oğuz BEKTAŞ

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
NADİR Nas
NADİR Nas - 6 ay Önce

Karamanımıza bu eser hayırlı olsun
Böyle güzelbir tesisi halkımıza duyurmanız nedeniyle sizlere ve Ekibinize Teşekkürlerimi sunarım.

SIRADAKİ HABER