Karaman'ı Konya'nın İlçesi Diye Haber Yapan Star Haber Ekibini Kınıyoruz!

Geçtiğimiz 21 Temmuz 2019 Pazar günü MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Karaman'da bulunmasıyla ilgili F-35 uçakları açıklamasını haber yapan Star Haber, 30 yıl önce il olan Karaman'ı, Konya'nın ilçesi olarak bildirdi.

Reklam
23 Temmuz 2019 - 09:23 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 - 13:04

21 Temmuz 2019 Pazar günü Milliyetçi Hakeket Partisi Lideri Devlet Bahçeli Karaman'a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Karaman Belediyesi ziyaretinden sonra belediye önünde kurulan platformda Bahçeli, Karamanlı vatandaşlara seslendi. Burada Amerika'nın F-35 programına Türkiye'yi dahil etmemesine gönderme yapan Bahçeli'nin açıklamaları ulusal basında yer buldu.

Akşam haberlerinde neredeyse bütün ulusal televizyon kanallarında "Devlet Bahçeli Karaman'da halka seslendi" olarak sunulan haberi, cahil star ekibi "Konya'nın Karaman ilçesinde" olarak sundu. 15 Haziran 1989 yılında il olan 30 yıllık şehri ilçe yapan zihniyetin bu sorunu Karamanlılar tarafından çok büyük tepki gördü.

Eski adı Larende olan ilimiz 15 Haziran 1989'da çıkan karar ile 21 Haziran'da Resmi Gazete'de yayımlanan 3578 sayılı kanun ile Türkiye'nin 70. ili olarak ilan edildi.

Henüz daha Türkiye'nin illerinden bi haber olan, Star haber ekibini yapmış olduğu bu büyük saygısızlık ve cahillikten dolayı şiddetle kınıyoruz. Star haber Karamanlılara çok büyük bir özür borçludur.

Konuyla ilgili olarakta Karamanlı yetkilileri gereği için göreve davet ediyoruz.

Karaman Haber

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Alican silici
  2 yıl önce
  Karaman için ne yapıldiki sosyal faliyet sıfır belediye ne yapıyor ki sadece encümen ler kaymağını giyor gerisi boş başka şehre git karamalıyım de nerede diye soruyorlar konya KARAMAN demek zorunda kalıyoruz bizler dedikten sonra medya demiş çokmu önce karamanımızı bi tanıtalimki sonra bunlara bakariz
 • Suat KÜREKÇİ
  2 yıl önce
  KARAMANımıza KARAMAN belediyesi tarafından organize edilen Kitap fuarı ve fuara Kitap imzalamak için çeşitli şehirler den Konyaya geldiklerinde..Şuanda Konyadan KARAMANa doğru yola çıkıyoruz diyerek KARAMANın bir şehir oldugunu özellikle belirterek..KARAMANımıza gelmişler.. Fuarda KARAMANlı katılımcılara hitaben konuşma yaparak..Kitap imzalamışlar bu biz KARAMANlıları fevkalade memnun etmişti..Ancak yukarıdaki haber kasıtlı yapıldıysa YUUUHHH diyoruz..Haberi yapan..yayınlayan en azından yakınında bulunan kişi veya kişilerin yavaşca kulagına kardeşim bu KARAMAN şehirmi. Yoksa yenimi şehir olacak veya..KARAMAN diye haber yapalım madara olnayalım..ilmi..ilçemi karıştırmayalım diyebilirdi..Öküzlükten başka birşey degil bunların yaptıgı..En azından hatalarını anlayıp bir ÖZÜR dilese gazete yetkilileri..Şimdi KARAMANlı kardeşler KARAMAN ve diğer bulundukları şehirlerde star denen gazeteyi almayıp..star tv yi seyretmeyip protosto etsin..ki...hatalarını anlayıp ÖZÜR diledikten sonra normale dönülsün..ben bu kadar yazıyorum..siz ne diyorsunu ey aziz KARAMANlı hemşehrilerim ..
 • Ramazan
  2 yıl önce
  Cahilleri spiker yapıyoruz
 • Maide aslan
  2 yıl önce
  Guya sunucu lar okumus lar cahiller kınıyoruz
 • Abdulbaki SANLİMAN
  2 yıl önce
  Valla nediyeyim ama gercek bu türkiyenin çok yeri de karamanı ya nilmiyorlar yada konya karaman diyorlar konyanın ilçesiymiş gibi yani karaman il olsada iki büyük şehirin (konya,mersin)gölgesinde kalmış bu böyle gider...
 • Cengiz ÖZER
  2 yıl önce
  Bir Karamanlı olarak normal karşılıyorum. O kadar Fabrika var birgün çıkıpta Karamanı TV lerde reklamınımı yaptılar. Sanatçı olan birileri bile Karamalıyım demeye aciz.