banner56

Ebabil Kuşları Karaman Semalarında

Mekke'nin Kurtarıcı Kuşları Ebabiller Karaman'da

Ebabil Kuşları Karaman Semalarında

Karaman'da vatandaşlar sokakta bir kuş buldu. Vatandaşlar kuşun ebabil kuşu olduğunu öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Dünyada eşi nadir bulunan bu kuş bütün ömrünü havada geçiriyor. Karaya yalnızca üremek için inen bu canlılar kırlangıçlara benzerliği ile biliniyor. Uçarken renkleri güneş ışıklarından dolayı genelde siyaha benzer. Fakat yakından renkleri açık kahverengidir. Bu kuşlar uyku ihtiyaçlarını bile gökyüzünde karşılıyorlar.

Mehmet ARSLAN isimli vatandaş dün öğlen saatlerinde, ayakkabıcılar sokağı olarak bilinen sokakta bir arkadaşını ziyarete gitmişti. Bu sırada yerde hareketsiz duran bir kuş gördü. Kuşun çok susuz kaldığını düşünen ARSLAN, içi su dolu bir kab getirdi. Kuşun kendisinden kaçmamasına ve herhangi bir tepki vermemesine şaşıran Mehmet ARLSAN ve çevredeki vatandaşlar kuşun Ebabil kuşu olduğunu öğrenince, kuşu yakından inceleyerek kuş ile resim çekindiler.

Oğuz BEKTAŞ / Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 18:04
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 1 yıl Önce

Mübarekler..Hayırlara vesile olsun...inşaAllah..mutlaka bizlerin bilmediği bir sır vardır..hayr diyelim hayr olsun....

Neslihan
Neslihan - 1 yıl Önce

İnanılmaz

Suat kürekçi
Suat kürekçi - 1 yıl Önce

Allahın bir lütfu....sırlar içinde sırlar vardır...hayırlara vesile olsun..misafirimiz olur...Ey..Ebabil.kuşum..hoş geldin..hoş..haberlerle geldin...bizleri sevindirdin..

Mustafa yildirim
Mustafa yildirim - 1 yıl Önce

Avapilkusucok sevdim

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22