banner56

Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesinde Gözyaşları Sel Oldu

Karaman Tek Lider Medya Şirketi ve Sponsorlarının Düzenlemiş Olduğu Çanakkale Şehitlerini Anma Programında Dinleyiciler Mest, Gözyaşları Sel Oldu.

Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesinde Gözyaşları Sel Oldu

Tek Lider Medya Şirketi ve Sponsorlarının düzenlemiş olduğu Çanakkale Şehitlerini Anma Programına Karamanlı vatandaşlar ilgi gösterdi.

Dün akşam düzenlenen programda çok değerli isimlerin bulunduğu muhteşem ekip ile Karamanlılar, Kur'an-ı Kerim okuyarak, ilahiler söylerek ve dualar ederek Çanakkale Şehitlerimizi andı.
Programa çevre illerden, ilçelerden ve köylerden vatandaşlarında geldiği görüldü.

Program Çanakkaleyi anlatan bir sinevizyon ile başladı. Sinevizyon sonrası Tek Lider Medya Şirketi Genel Müdürü Hasan AKTAŞ yaptığı açılış konuşmasında;
"Bugün, haksız düşman saldırılarına tam 253 bin askerimizi şehit verdiğimiz, ancak tarihe altın harflerle “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ! ” sözünü yazdığımız Çanakkale Şehitlerimiz Anmak üzere toplandık. Ecdadımız, Allah’a olan imanları, vatana olan sevdaları, cesaretleri ve fedakârlıklarıyla üzerinde yaşadığımız bu toprakları asırlarca korumuştur. Tarihin hiçbir döneminde inancından ve bağımsızlığından taviz vermemiş, zulme asla boyun eğmemiştir. “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” şuuruyla vatanın her karış toprağı için çarpışmış, ne pahasına olursa olsun canından aziz bildiği yurduna düşmanları uğratmamıştır. Tarih, vatanı ve mukaddesatı uğruna her türlü zorluğa göğüs geren şanlı ecdadımızın kahramanlık destanlarıyla doludur. İşte imanlı sinelerin Allah aşkıyla şahlandığı bu destanlardan biri de Çanakkale Zaferi’dir. Bu vesile ile programımıza katılan kıymetli hocalarıma ve siz değerli Karaman halkına şahsım ve Tek Lider Medya Şirketi ekibi adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Ardından 2009 Yılı Kuveyt Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya Birincisi, Ankara Ahmed Hamdi AKSEKİ Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Ali TEL okumuş olduğu Kur'an-ı Kerim ile dinleyenleri mest etti. Sahneyi Trt Tasavuuf Sanatçısı Ömer Faruk GÜNEY ve ekibi Çanakkale Türküleri ve ilahiler söylemek üzere devraldı. Ömer Faruk GÜNEY'e, Ankara Hacı Bayram Veli Camii Emekli İmam Hatibi Mevlidhan ve Duahan Hafız Bilal DEMİRYÜREK kasideleri ile Hafız Fazlı ÇOBAN ise yüreklere dokunan şiir, anlatım ve sunumları ile eşlik etti. Programda Karamanlıların yakından tanımış olduğu İmam-ı Azam Camii Eski İmam Hatibi, Konya Hacıveyiszade Cami Müezzin Kayyımı Mehmet ŞİMŞEK'te bulunarak Kur'an-ı Kerim okudu.

                                         

                                 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 19:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali ertem
ali ertem - 3 ay Önce

Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Devamını bekliyoruz.

İSMAİL AYOĞLU
İSMAİL AYOĞLU - 3 ay Önce

Elinize,dilinize,yüreğinize sağlık çok anlamlı bir gece oldu sayenizde. Yalnız küçük bir sitemim olacak o da sizlere değil katılımcılara yönelik. Malesef bizim insanımız da emeğe saygı yok bu güne kadar katıldığım bir çok proğramda şahit olduğum gibi sizin proğramınızda da geleneği bozmadılar, sağolsunlar. (sonunda bedava birşeyler dağıtacağız bekleyin demediğiniz için olablir) Herkezin bir acelesi var proğram başlıyor salon dolu,ortalarına doğru üçer beşer kaçmaya başlıyorlar sonunu mu merek ettiniz inanın orda olmak istemezsiniz 1000 kişilik salonda kalan 25-30 kişi. Geçerli mazereti olanlara değil sözüm onlar istisna, ama sigara içebilmek için Kuran-ı Kerim okunurken kaçanlara, sunucu bizi yalnız bırakmayın derken arkasına bile bakmadan kaçanlara ne denir bilemiyorum.

SIRADAKİ HABER