banner56

Burası Karaman, Burada İş Var

"Burası Türkiye, burada iş var" sloganıyla başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" kampanyası Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen bilgilendirme toplantısıyla tanıtıldı.

Burası Karaman, Burada İş Var

Karaman Valisi Fahri Meral, "İstihdam Seferberliği 2019" kampanyasının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, İstihdam seferberliğinde Karaman’ın en iyi iller arasında yer alacağına inandığını söyledi. "Burası Türkiye, burada var" sloganıyla başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" kampanyası Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen bilgilendirme toplantısıyla tanıtıldı.

“Herkesin hedefi olması lazım” Çarşıdaki bakkalında, manavında bir hedefi olması gerektiğini belirten Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, bir şehrin güçlü olması ve hedeflerine ulaşması sadece belediye başkanı ve milletvekillerinden beklentiyle olmaz. Sivil toplum örgütlerimizin, derneklerimizin de bugün olduğu gibi bu şehrin hedefine ulaşacak yerde olması gerekiyor” dedi. STK’larımız bugün böyle olduklarını gösteriyor diyen Çalışkan, “Türkiye Cumhuriyetinin hedefleri var. 2023, 2053 ve 2071. Bu ülkenin bu hedeflere ulaşması için de bu şehrin hedefleri olması lazım. Ticaret Borsası’nın ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın hedefleri olması lazım. Kısacası bu şehirde yaşayan herkesin bir hedefi olması gerekiyor” diye konuştu.

“Dünyanın en güzel işi aş ve iş vermektir” Toplantıda bir konuşma yapan Karaman Valisi Fahri Meral, istihdam seferberliğinde Karaman’ın en iyi iller arasında yer alacağına inandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına yönelik başlatılan kampanyaya destek ilimizden de devam ediliyor diyen Vali Meral, sloganımız ‘Burası Türkiye burada iş var’, ‘Burası Karaman burada iş var’. 21 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız tarafından yeniden başlatılan istihdam seferberliğinde Karaman’ın en iyi iller arasında yer alacağına inanıyoruz. Şehrimizin potansiyeli var ve her alanda üretme kültürüne sahiptir. Karaman her alanda çalışıyor. Hükümetimizde bütün bunlara ek olarak çok ciddi teşvikler ve destekler sağlıyor. Dünyanın en güzel işi aş vermektir, iş vermektir. Hem üreteceğiz, hem kazanacağız. Ama bunu da istihdamla da taçlandıracağız. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlettir. Özel sektörümüz ise dünyanın her tarafında kendisinden övgüyle söz ettiren işadamlarımızdan oluşmaktadır. Devletimizin sağladığı bu desteklemeler sayesinde iş insanlarımız daha fazla istihdam sağlayacak, vatandaşlarımız iş sahibi olacak, bu sayede sosyal barışa katkı sağlanacak ve ekonomik büyüme hızlanacaktır. Bu vesileyle Karaman’da tüm kesimi milli istihdam seferberliğine katkıda bulunmaya davet ediyorum” diye konuştu. Düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Fahri Meral ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Alkan, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Serdar Fındık, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kenan Ateş ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün ve basın mensupları katıldı.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 11 ay Önce

Sayın valim..değerli iş adamları velhasılı karamanın kalkınmasınsa emeği geçen tüm karamanlılar burası karaman burada iş var..evet çok doğru..geçenlerde mersin ticaret odası başkanı yerli otomobil yapımı konusunda karamanı da işaret ederek...adeta karamanımızda yerli otomobil üretecek fabrika kurulabilir..bu iş için yer aramaya hiç gerek yok karaman bu iş için istenilen bir yerdir..konuyu böyle anladım...bu iş adamı mersin ticaret odası sayın başkanını karamanımıza davet etsek organizeden yer gösterilse en azından burası karaman burada iş var sloganı nı devreye alsak çok iyi olacagını düşünüyorum...bir hatırlatayım dedim..sizce nasıl olur.....saygılarımla suat kürekçi mahmudiye mah.muhtarı...ama ben şafak sayıyorum..zira bu dönem aday değilim .gençlerin önünü açmak için on yıldır yapmaya çalıştıgım muhtarlığı bırakıyorum....yukarıda bahsettigim konu hüsnü kabul görürse.....

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22