Başkan Savaş KALAYCI'dan Çocuklara Müjde

Karaman Belediyesi, 23 ve 24 Nisan'da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Çocuk Şenliği ve Bilim Fuarı Etkinliği Düzenliyor.

Reklam
22 Nisan 2019 - 12:06

Başkan Savaş KALAYCI, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukları unutmadı.

23 ve 24 Nisan tarihleri arasında saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan programlarda Karaman'lı minikler doyasıya eğlenecek. Bütün çocukların Başkan Savaş KALAYCI'nın özel olarak davetlisi olduğu etkinlikler Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılacak.

Bilim fuarı kapsamında kurulacak galaksi çadırı ve matematik deneysel çalışma çadırında çocuklar; gökyüzü, uzay ve gezegenleri üç boyutlu inceleyebilecek, ikili saymadan Pi sayısına, imkansız üçgenden Leonardo daVinci'nin köprüsüne, dört renk problemden topolojik düğümlere, alan-yarıçap, çevre-yarıçap, açılar, ünlü matematikçi John Nash'ın oyun teorisi ve Mimar Sinan'ın yapılarındaki sırlar gibi birçok matematik alanındaki çalışmaları eğlenerek öğrenebilecekler.

Tüm çocukları 2 gün sürecek etkinliğe davet eden Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, belediye olarak çocukların güzel bir bayram geçirmesini amaçladıklarını söyleyerek: “23 Nisan Çocuk Şenliği’ne tüm çocuklarımızı ve ailelerimizi bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum