Kentte etkisini arttıran sağanak yağışlar nedeniyle yollarda küçük çaplı göletler ve balçıklar oluştu… Vatandaşlar belediyenin sağanak yağmura hazırlıksız yakalandığını ve sınıfta kaldığını söyledi.

İkindin saatlerinde kenti etkisi altına alan sağanak yağış kenti olumsuz şekilde etkiledi. Meteorolojinin günler öncesinden uyarılarına aldırış etmeyen Karamank Belediyesi sağanak yağışa hazırlıksız yakalandı. Özellikle Mehmet akif ersoy mahallesinde bir çok evi subastığı belediye ekiplerinin gelmediğinden yakınan vatandaşlar tepkiliydi.

Diğer taraftan Şehir merkezinde küçük çaplı göletler oluştu. Vatandaşlar devam eden çalışmalara tepki göstererek, ‘’ Meteorolojinin günler öncesinden uyarılarda bulundu.Karaman Belediyesi hiçbir önlem almadı. Baksanıza her taraf çamur içinde yollarda yürüyemez hale geldik. Belediye yine sınıfta kaldı. İnşallah sağanak yağmur etkisini daha da arttırmaz da bu çile devam etmez Yıllar sonra Karaman’a denizi getirdiler ’’dedi.

LARENDE ALT GEÇİDİ TRAFİĞE KAPATILDI

TCDD tarafından yapılan Larende alt geçidi ise yağmur suyundan nasibini alırken belediye ekiplerince yol trafiğe kapatıldı.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar