Karaman Valisi Işık Tarlada Üreticilerle Hasat Yaptı

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Kâzımkarabekir ilçesine ziyarette bulunarak, hasat yapan üreticilerle bir araya geldi.

Reklam
Karaman Valisi Işık Tarlada Üreticilerle Hasat Yaptı
16 Eylül 2021 - 10:07
Karaman'ın Kâzımkarabekir ilçesini ziyarete giden Vali Mehmet Alpaslan Işık, Kaymakamlık ziyaretinin ardından pekmez kaynatan vatandaşlarla birlikte pekmezin yapılış sürecini izledi. Vatandaşların davetini kırmayan Vali Işık, bir süre pekmez kaynatma işlemini izleyip, üzümlerin pekmez olma sürecini dinlediği vatandaşlara bereketli olması temennisinde bulunarak çalışmalarında kolaylıklar diledi.

İlçe ziyaretleri sırasında daha sonra fasulyenin hasat sürecini bir süre yerinde takip ederek yetkililerden ürün hakkında bilgiler alan Işık, sonrasında aynı bölgede yer alan elma bahçesini ziyaret ederek alanda bir süre incelemelerde bulundu.

Ziyaret ve incelemeleri sırasında bahçede elma toplayan işçilerle bir süre sohbet ederek ilimiz ekonomisine önemli bir katma değer sağlayan elma üretimi hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Işık, bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulunduğu ziyarette, işçilerle birlikte bir süre elma toplayarak hasat işlemine katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum