Karaman Valisi Işık, Kapı Kapı Gezerek Vatandaşları Bilgilendirdi

Koronavirüs ile mücadele de vatandaşların duyarlılığını artırmak ve bilgilendirmek amacıyla Vali Mehmet Alpaslan Işık ev ziyaretlerinde bulundu.

Reklam
Karaman Valisi Işık, Kapı Kapı Gezerek Vatandaşları Bilgilendirdi
21 Mart 2021 - 19:45 - Güncelleme: 21 Mart 2021 - 19:52
Ziyaret ettiği evlerde vatandaşlarla birebir görüşerek salgının ülkemizde olduğu gibi ilimiz de de artış gösterdiğine dikkat çeken Vali Işık, gerçekleştirdikleri ev ziyaretleri ile vatandaşlarımızın tedbirlere uymaları konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Maske dağıtımı da yapılan ev ziyaretlerinde vatandaşlardan kurallara uymaları konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Vali Işık;
"İnanıyorum ki alınan tedbir ve kurallara uyulduğu zaman biz bu salgının önüne geçeceğiz. Sizlerden ricam özelikle bu dönemde ev ziyaretleri, düğün, taziye doğum günü gibi etkinliklerin olduğu kalabalık ortamlarda uzak durmanız. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Yeter ki kurallara uyalım. Sizin desteğiniz mücadelemizin başarılı olması açısından çok önemli" dedi.

Vali Işık’ın ev ziyaretlerine, Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Metin Görcü ve basın mensupları katıldı.
 
Kamu personeli de vatandaşları evlerinde ziyaret ederek mutant virüse karşı bilgilendirme yaptılar.


YORUMLAR

  • 0 Yorum