Karaman İl Sağlık Müdürü'nden Vakalar Hakkında Önemli Açıklama

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ilimizdeki aşılamalar ve vakalar hakkında basın açıklaması yaptı.

Reklam
Karaman İl  Sağlık Müdürü'nden Vakalar Hakkında Önemli Açıklama
30 Haziran 2021 - 14:58 - Güncelleme: 30 Haziran 2021 - 15:20
İl Müdürü Kurşun yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu:

Değerli hemşehrilerim coivd-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk yönetme, sosyal izalasyon temini, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olarak temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerisi, sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve İçişleri Bakanlığı genelgeleri doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.

Karaman'da 12-18 Haziran tarihleri arasında 100 bin vaka arasında 37,66, 19-25 Haziran tarihleri arasında 100 bin vaka arasında 26,68 olarak gerçekleşmiş olup vaka sayılarında düşüş devam etmektedir. 

Bu sürecin gerçekleşmesinde halkımızın temizlik maske ve mesafe kurallarına riayet etmesi, alınan tedbirler ve ülkemizde aşılama faaliyetlerinin hız kazanması etkili olmuştur. İlimizdeki covid-19 hastalığının etkilerinden korunmak, maskesiz günlere geri dönmek için vatandaşlarımızın 1 Temmuz tarihi itibariyle yürürlüğe girecek olan kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabına geçilecektir.

Bu sürecin kalıcı olması için temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha çok özen göstermemiz ve 18 yaş üstü aşı hakkı bulunan bütün vatandaşlarımızın aşılanması gerekmektedir. İlimizde aşılama faaliyetlerin izin hız kazanması için İl Sağlık Müdürlüğü'nün koordinasyonunda şehrimizin yoğun noktalarında aşI merkezleri oluşturulmuştur. Tüm halkımızın aşısını gecktirmeden bu merkezlerde veya mevcut sağlık kurumlarımızda olmaya davet ediyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum