banner56

Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı Açıldı

Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı Açıldı

12. Konya Kent Yerel Yönetim İhtiyaçları, Konya İnşaat ve Konya Mobilya Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarları açıldı.


KTO Tüyap Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılışta konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuara Türkiye genelinden 50 ilden 150’ye yakın firmanın katıldığını söyledi. Tesisat, İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Başkanı Kemal Çelik de, fuarın hayırlı olmasını dileyerek destek veren herkese teşekkür etti. TÜYAP’ta açılan bütün fuarlara verdiği destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür eden KTO Başkanı Selçuk Öztürk de, “Konya Ticaret Odası olarak bir hedefimiz var. 2019 yılında Konya’da düzenlediğimiz fuarlardaki toplam ziyaretçi sayısını 1 milyona ulaştırmak. Ulaştırabileceğimize de inanıyoruz. Konya içerisinde çok daha güzel, çok daha başarılı fuarları yapabilecek potansiyel var. Yeter ki gayretle çalışıp bunu sağlayabilelim” diye konuştu.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya’nın belediyeciliğin merkezi, belediyeciliğin okulu konumunda olduğunu belirterek, en büyük ve en güçlü belediyecilik fuarlarının Konya’da düzenlenmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Akyürek, “Belediyecilikte Konya modeli diye bir model var. Belediye ihtiyaçları ve belediyecilikle ilgili fuarın bu nedenle en güçlüsünün, en büyüğünün ve en öğreticisinin Konya’da yapılması gerekiyor. 12’ncisini düzenlediğimiz, artık kurumsal bir yapıya kavuşmuş olan belediyecilik fuarının gelecek yıllarda çok daha güçlenerek, bütün bu holleri tek başına doldurarak yapılmasını diliyoruz” dedi. Son 10 yıldaki gelişmelerle Konya’nın çok daha farklı bir konuma yükseldiğini, her alanda büyük gelişim kaydettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, “Bu gelişmede belediyelere malzeme üreten firmaların, inşaat malzemesi üreten firmaların çok önemli rolü var. Şehir kalitesinin artırılabilmesi için iyi proje, iyi işçilik, iyi malzeme en önemli unsurlardır. Artık malzeme konusunda da belli bir standardı aşmış durumdayız. Fuarlarımıza katılan tüm kuruluşlarımıza, belediyelerimize, iş adamlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Konuşmaların ardından Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsniye Erdoğan, Mehmet Babaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, ilçe belediye başkanları ve katılımcılar açılışını yaptıkları fuarların stantlarını gezerek bilgi aldılar. Fuarlar, 29 Mayıs Pazar akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı Açıldı


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 18:45
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22