banner56

Yenişafak'tan sonra Zaman ile sıkışan Fehmi Koru, gazetesiyle yollarını ayırdı

Yenişafak'tan sonra Zaman ile sıkışan Fehmi Koru, gazetesiyle yollarını ayırdı

Yenişafak'taki olaylı istifanın ardından Zaman ile el sıkışan Fehmi Koru, gazeteyle yollarını ayırdı. Bu şok istifa haberi twitter'dan gelirken Gazeteciler.com, ikinci bombayı patlattı ve Koru'nun istifasının detaylarını açıkladı. Buna göre Koru, aboneleriyle 1 milyonu zorlayan Zaman'ı, Star gazetesi için bıraktı.

Koru'nun Zaman gazetesindeki serüveni bu kez kısa sürdü. Ayrılık haberini ise Erhan Çelik, twitter'dan duyurdu. Kanal 7'deki haber bülteninden sonra ayrılık haberini twitter'daki takipçileriyle paylaşan Çelik, Koru'nun son yazısını gazetesine gönderdiğini söyledi.

EL SIKIŞTIĞI GAZETEYİ AÇIKLAMADI AMA...

Fehmi Koru 1 milyon satan Zaman Gazetesi'ni STAR Gazetesi için bıraktı... Evet yanlış

EKREM DUMANLI TRANSFERİ TWİTTER'DAN DUYURMUŞTU
Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Yenişafak'tan ayrılan Fehmi Koru ile el sıkıştığını ilk olarak isim vermeden twitter'dan duyurmuştu. Dumanlı, 'flaş flaş' başlığıyla duyurduğu transfer haberini, 'bomba bir yazarla anlaştık diyerek' noktalamış ardından da 'aslında iki yazarla anlaştık' diyerek Koru'yu işaret etmişti. Zaman'a twitter'la gelen Dumanlı'nın istifa haberini ise bu kez Erhan Çelik duyurdu. Çelik, Koru'nun son yazısını gazetesine gönderdiğini yazdı.

okumadınız! Sabah ya da Hürriyet değil yeni adresi... 130 bin satan STAR gazetesi...

Gazeteyi tepeden tırnağa yenileyen Star'ın Genel Yayın Yönetmeni ile Fehmi Koru bilindiği gibi bir önceki adreste yani Yeni Şafak'ta da birlikte çalışmıştı.

Ancak Fehmi Koru Yeni Şafak'tan şoke eden bir şekilde yollanınca nedense STAR'ın kapıları kendisine açılmamıştı.

NEDEN?

13 yıl aradan sonra Zaman'a dönen Fehmi Koru, 5 ay gibi kısa bir sürenin ardından yeni bir adrese taşınma operasyonuna girişince haliyle kafalar karıştı.

ŞİMDİ BU SORULARIN YANITI MERAK EDİLİYOR:

1- Fehmi Koru 1 milyon satan Zaman'ı bırakıp 130 bin satan (rakamın gerçekte 30 bin olduğu söyleniyor) Star'a neden geçti?

2- Yeni Şafak'tan ayrıldığında neden Star'a gidemedi ya da gitmedi?

3- İşsiz kaldığı bir dönemde Zaman'ın kapılarını Fehmi Koru'ya açan gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, 5 ay gibi kısa bir süre sonra ünlü yazarın istifasını alınca ne düşündü?

4- Fehmi Koru'nun gidişi ile STAR'da neler değişecek? Gazetenin başyazarı mı olacak? Bir süredir dillendirilmeyen bir rahatsızlığın merkezinde olan Star'ın başyazarı Mehmet Altan ile yollar ayrılacak mı?


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22