banner56

Yaz Bilim Okulunu Çocuklar Çok Sevecek

Yaz Bilim Okulunu Çocuklar Çok Sevecek
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman Bilim ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 9-12 yaş arası çocuklara yönelik olarak sürdürülecek olan Yaz Bilim Okulu başlıyor. Kayıtlar, 20-24 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacak.

Bu yıl 2.ncisi yapılan Yaz Bilim Okulu, 4–22 Temmuz 2011 tarihleri arasında sürecek.
Yaz Bilim Okulu, çocuklara bilimin eğlenceli yönlerini tanıtmak, derslerinde bilim ve fen konusunda edinmiş olabileceği korku ve endişeleri ortadan kaldırmalarını sağlamak, bilgiye ulaşmanın kolaylıklarını göstermek, bilimsel konuları zevkli hale getirmek, sanat ve spor etkinlikleriyle de verimli zaman geçirmek amacıyla düzenleniyor. 3 hafta süren etkinlikler kapsamında capoeira ve işaret dili kursu gibi etkinliklerin ardından, çocuklara sertifikalar da verilecek.
4 Temmuz ile 22 Temmuz arasında yapılacak olan etkinlikler çerçevesinde, hafta içi her gün 10.00-16.00 saatleri arasında devam edecek olan programda çocuklar bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye, laboratuar ve geziye katılma imkânı bulacaklar.
Hazırlanan program dahilinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim elemanları tarafından eğitimler verilecek. Çocukların sosyal girişimciliğini artırmaya yönelik geziler ve piknik eğlenceleri de düzenlenecek.
Çocuklar, evlerinden her gün üniversite yerleşkesine servis ile getirilip kurs bitiminde tekrar evlerine bırakılacak. Ayrıca her gün üniversite yemekhanesinde öğle yemeği verilecek.
Yaz Bilim Okulu; katılımcı çocukların yaptıkları ebru, resim, seramik, kukla ve bilim sergisinin gezilmesi ve ikramların ardından sona erecek.
Ayrıca Yaz Bilim Okuluna katılan çocukların gelişimsel özellikleri bir rapor halinde ebeveynlere sunulacak.

Yaz Bilim Okuluna Başvuru İle İlgili Bilgiler
Ücret: 350 TL*
*Ücretlere öğle yemeği, servis ücreti, gezi mekânlarına ulaşım, etkinliklerde kullanılacak malzemeler, spor etkinlikleri ve sertifika ücretleri de dahildir.
Kayıt yeri:  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlük Binası (1.nci kat-Basın Odası)
Kayıt tarihi: 20-24 Haziran 2011
Kayıtta istenen belgeler:
*Başvuru yapacak veli ile birlikte, Yaz Bilim Okuluna devam edecek çocuğun da gelmesi istenmektedir.
*Kayıt görevlisi kişi tarafından veliye program hakkında bilgiler verildikten sonra başvuru formu veliye imzalatılacak, bir nüshası da veliye sunulacaktır.
*Kontenjan 50 kişi ile sınırlıdır. 9-10 yaş için ayrı, 10-11 yaş için ayrı 2 grup oluşturulacaktır. Her grup için kontenjan 25 kişidir.
*Kayıt ücreti olan 350 TL’nin, kayıt sırasında getirilmesi zorunludur.
*Başvuru için gelenlere yapılan işlem, “önkayıt” niteliğindedir. Talebin beklenenden fazla olması durumunda; ilk kez Yaz Bilim Okuluna katılacak öğrencilere öncelik verilecek ve kur’a işlemi ile kesin kayıtlar yapılacaktır.
*Kesin kayıtın kabulü ile ilgili bilgi vermek üzere 27 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde görevli kişi tarafından veliye gerekli bilgiler telefon ile verilecek, kesin kayıtı yapılamayacak olanlara ücretin geri ödenmesi ve servisin çocuğu hangi noktadan alacağı hakkında açıklama yapılacaktır.
Ayrıntılı bilgi için: 0532 370 76 88 (Hatice Yalçın)
                            226 20 15Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22