banner56

Yatırımları İzleme ve Genel Değerlendirme Toplantısı

Yatırımları İzleme ve Genel Değerlendirme Toplantısı
Yatırımları İzleme ve Genel Değerlendirme Toplantısının 13.’sü Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ın başkanlığında İl Çevre ve Orman Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

16 Haziran 2011 Perşembe günü saat 07:30’da Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcıları Mehmet YÜCE, Yılmaz ŞİMŞEK, Latif MEMİŞ ve  Bilal ÖLMEZ ile daire müdürleri katıldı.

15 gün arayla yapılan Yatırımları İzleme ve Genel Değerlendirme toplantısının 13.’sü Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ın açılış konuşmasıyla başladı. Vali KAHRAMAN yaptığı konuşmasında : “ Bu güzide ülkeye ve necip millete bir borcumuz ve sorumluluğumuz vardır. Makamlar geçici, yapılan hizmetlerin ise kalıcıdır. Dolayısıyla ilimiz için daha fazla ne yapabiliriz düşüncesiyle üretmeye meyilli olmamız gerekmektedir. Müdürlerin ve kurum yöneticilerinin aldıkları maaşa bağlı kalmadan, ülkemize ve insanımıza karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir.” dedi.  

Vali KAHRAMAN’ın konuşmasının ardından toplantı daire müdürlerinin kurumlarına ait önemli yatırım ve proje süreçlerine dair bilgi vermeleriyle devam etti. Toplantıya ev sahipliği yapan İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet DURAN ; İl Müdürlüğünün kurumsal yapısı ve 2003 yılından itibaren günümüze kadar yapılan faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çevre düzeni planı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin ALTUN ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü için ayrılan 16.000 m² alanın 21.000 m² alana çıkartıldığını ifade etti. Sosyal Bilimler Lisesinin Orta Öğretim Kampüsünden ayrılarak Fen Lisesi karşısında bulunan 30.000 m²’lik bir alana yapılması için Defterdarlıktan yer talep edildiğini, ihale işlemleri için girişimlerin başlatılacağını söyledi.

Sağlık İl Müdürü Adem KUCUR ise toplantıda yaptığı konuşmada Sağlık Meslek Lisesi ile ilgili yer belirleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, faaliyetlerin devam ettiğini ifade etti.

İŞKUR İl Müdürü Kenan ATEŞ müdürlük olarak yaptığı çalışmaları anlatırken, SGK hizmet binası ihalesinin yapıldığını ve binanın 2012 yılı sonu itibariyle teslim edileceğini ifade ederek, girişimcilik kurs hizmetlerinin devam ettiği vurguladı.İl Özel İdaresi Yol ve Şube Müdürü Mehmet Ali TERLEMEZ ise Özel İdare olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak ; METİP projesi kapsamında işçi ve ailelerine Milli Eğitim’den iki öğretmen görevlendirilerek 15 günlük çalışma sonunda hızlandırılmış eğitim ve kurslar verileceğini belirtti. Sağlık İl Müdürlüğünün istediği ambulanslardan 1 tanesinin Devlet Malzeme Ofisinden Özel İdarece alınacağı söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer ERSÖZ ise Kazımkarabekir Spor Salonunun tabanında çıkan problemleri çözmek için çalışmalara başlanıldığını yaklaşık 2 hafta içinde sorunun çözüleceğini ifade etti.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı daha önceki toplantılarda alınan kararlar ve bu kararların gerçekleşme süreçlerine yönelik değerlendirmelerde bulunulmasının ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER