banner56

Yalova balının tanıtımı için yeni bir proje hayata geçiriliyor

Yalova balının tanıtımı için yeni bir proje hayata geçiriliyor

Yalova balının Türkiye'ye tanıtılması amacıyla hayata geçirilen ''Bal Gibi Bir Kent Markası'' adlı proje, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Yalova Valisi Osman Çapalı, Hotel Öncü Toplantı Salonu'nda düzenlenen projenin tanıtım toplantısında, ilin tanıtımında bazı eksikler bulunduğunu, bu projenin tanıtıma önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.

Balın Yalova'nın simgelerinden biri olacağına inandığını belirten Çapalı, ''Ama sadece tanıtımı değil satışının da iyi bir şekilde yapılması lazım. Bu balı alanlar, geldikleri yörelerdeki insanlara bunu hediyelik olarak, Yalova'yı temsil eden bir değer olarak götürmeli. Ben geldiğim günden bu yana tanıtımın öneminden bahsediyorum. Bu proje bu açıdan bir ilk'' dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel ise Yalova Kent Konseyi tarafından hazırlanan, Yalova Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Tarım Müdürlüğü, Yalova Arıcılar Birliği ile Model Orman Derneği'nin ortak olduğu projenin, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından da desteklendiği bildirdi.

Yalova'nın kestane balını, Yalova balı adıyla ilin bir marka değerine dönüştürmeyi hedeflediklerini ifade eden Soygüzel, Yalova balının kent hediyesi olarak da Yalova'ya gelen konuklara verileceğini kaydetti.

Kent Konseyi Başkanı Lale Dondurmacıoğlu da ''Yalova öncelerde elma kenti olarak bilinirdi, sonra çiçek kenti oldu. Bundan sonra ise bal kenti olarak bilinecek'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi.

Toplantıya, AK Parti Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkan Vekili Cemil Aydın da katıldı.

 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22