banner56

Vali Murat Koca'nın Berat Kandili Mesajı

Vali Murat Koca'nın Berat Kandili Mesajı
Vali Murat Koca’nın Berat Kandili Mesajı

Vali Murat Koca, Şaban ayı içerisinde bulunan ve İslam aleminin idrak edeceği Berat gecesini tebrik eden bir kutlama mesajı yayınladı.Vali Koca idrak edilecek olan bu kutlu gecenin tüm insanlığının kurtuluşuna vesile olmasını temenni ettiği kutlama mesajında; “ Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız.

Bu gecede, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından bir fırsattır.

Bu duygularla Karamanlı hemşehrilerimin ve tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum.” dedi.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 00:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22