banner56

Üzülmeye son o artık PCde de olacak

Üzülmeye son o artık PCde de olacak
Sadece konsollar için çıkmasına rağmen 2011 yılına damgasını vuran oyundan PCcilere iyi haber!
2000li yıllar içerisinde sayıları gittikçe fazlalaşan farklı oyun platformları yüzünden, firmalar oyunlarını zaman içerisinde sadece bazı platformlara çıkarır oldular. Özellikle yapımcı ve konsol firmaları arasında yapılan anlaşmalar sonucunda ortaya çıkan bu durum, pek tabii oyun severlerin bütün platformları satın almaya çalışmalarına sebep olmuştu.

Geçtiğimiz ay piyasaya çıkan, Rocstarın muhteşem oyunu L.A. Noire oyuncuların ve eleştirmenlerin bir anda odak noktası oldu. 1940lar Los Angelesında geçen oyunda, detektif Cole Phelps isimli bir karakteri canlandırıyoruz. Genelde işlenen suçları çözme üzerine kurulu bir oyun yapısına sahip olan L.A. Noirein bu kadar muhteşem yapan, pek tabii ki kullanılan yüz ifadeleri ve bu ifadelerin oyun içerisindeki aktif rolü oldu.

Nitekim PC oyuncularının yüzünü bile göremediği oyunun, geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla; bu yılın sonbahar aylarında PC platformu için de üretileceği resmen duyuruldu. Piyasaya çıktığı 17 Mayıstan bu güne kadar dört milyon tane dağıtımı yapılan oyunun, net satış rakamları henüz belli değil. Fakat NPD Groupun satış verilerine göre L.A. Noire, Mayıs ayının en çok satan oyunu olarak gözüküyor.

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22