banner56

Türkiye Şampiyonu Basketbolcuları Karşılama

Türkiye Şampiyonu Basketbolcuları Karşılama
Balıkesir in Burhaniye ilçesinde gerçekleştirilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları 8. Türkiye Ligi Şampiyonasında ilimizi temsil eden ve ilimize Türkiye şampiyonluğu getiren İl Özel İdaresi basketbolcuları Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ve protokol üyeleri

11 Haziran 2011 Cumartesi günü düzenlenen karşılama töreninde, İl Özel İdaresi Spor Kulübü Basketbol Antrenörü Coşkun BEYAZ Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen Türkiye şampiyonası ile ilgili olarak Vali KAHRAMAN'a bilgi verdi.

Antrenör BEYAZ yaptığı konuşmasında ; "Türkiye'de 55 ilin katılımı ile yapılan organizasyonda takımlar güney, kuzey, doğu ve batı ligleri olarak dört bölgeye ayrılmıştır. Bizim takımımız güney liginde birinci olarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Diğer bölgelerinde birinci ve ikincilerinin katılımı ile 7-10 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasında Karaman ; Çanakkale, Samsun, Diyarbakır, Denizli, Şanlıurfa, Aydın, Yozgat illerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu olmayı hak kazanmıştır."dedi.

Gerçekleştirilen karşılama töreninde Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN  sporcuları tek tek tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Tören hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Türkiye Şampiyonasında dereceye giren iller sıralaması şu şekilde oldu:

1.Karaman

2.Çanakkale

3.Samsun

4.Diyarbakır

5.Denizli

6.Şanlıurfa

7.Aydın

8.YozgatSource: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22