banner56

Türkiye Genel Seçim 2011 seçim sonuçları

Türkiye Genel Seçim 2011 seçim sonuçları
2011 Seçim Sonuçları, Karaman.org web sitemizde tüm dünya ile paylaşılıyor. 2011 Seçim Sonuçları önümüzdeki dönem Türkiye sinin kaderini belli ediyor.
SEÇİM SONUÇLARI BURADA TIKLAYINIZ!!Sandıkta usulsüzlük: Güneydoğu'da 56 kişi gözaltına alındı


Oy kullanma işleminin başlamasından bu yana Batman başta olmak üzere Güneydoğu'da oy kullanmada usulsüzlük yapan ve sandık çevresinde baskı kuran toplam 56 kişi gözaltına alındı.


Oy kullanılmaya başlanan saatten şu ana kadar, sandıklarda sahte oy pusulasıyla oy vermek isteyen, başkasının yerine oy kullanan, oy kabininde cepten oy pusulasını görüntüleyen, oy kullanma sahasında seçmen üzerinde baskı kuran terör örgütü yanlısı şahıslar olmak üzere toplam 56 kişi gözaltına alındı. Bölge genelinde şu ana kadar her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için güvenlik güçlerinin canla başla çalıştığı öğrenildi. Öte yandan şehir merkezinden uzak köylerde terör örgütünün baskı kuracağı ihtimalini gözeten valiliklerin emri doğrultusunda, oy kullanma merkezlerine sivil ekiplerde sevk edildi.


Kılıçdaroğlu seçim yasağından sonra halkın karşısına çıktı!


Kılıçdaroğlu, Menemen İlçesi girişinde seçim otobüsünü durduran kalabalığa saat 18.15'te hitap etmeye başladı. Seçim yasağının başlamasından 15 dakika sonra konuşarak yasağı delen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de halkın iktidarını kuracağız. Başbakan iki bakanını buraya göndermiş. Kendi gelse ne olur, gelemez. Bakanlar Kurulu'nu da İzmir'e getirsin. Bereketsiz bir hükümet var. Angus'u dışarıdan getiriyoruz. Sandığa gidip ders vereceğiz. CHP halkın partisidir, halkı için vardır. Desteğinizle gücünüzle iktidara yürüyeceğiz" diye konuştu. İzmir Emniyeti'nin, Kılıçdaroğlu ve beraberindeki kortejin faaliyetlerinin kameralarla tespit edildiği, yasağın ardından yapılan çalışmalarla ilgili tespitlerin İl Seçim Kurulu'na gönderileceği belirtildi.


Bağımsız milletvekili adayı Binici,sandık güvenliğini sağlayan 2 polise saldırdı


Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Boztepe köyünde BDP'nin desteklediği bağımsız aday İbrahim Binici Boztepe Köyü'ndeki seçim merkezinde görev başındaki polislere saldırdı. Sabah saatlerinden itibaren köy köy ve sandık sandık dolaşarak seçmeni kontrol eden Binici, Boztepe köyünde sandık başkanının dışarıdaki görevli polis memurlarını kanun gereği içeriye davet etmesine sinirlendi. Binici, burada polislere, "Nedir sizden çektiğimiz, yeter yahu'' diyerek tekme tokat girişti ve ağza alınmayacak küfürler sarf etti. Binici'nin saldırılarına ve hakaretlerine maruz kalan polis memurları H.A ve H.U da seçim ve seçmen güvenliğini tehlikeye atmamak için sağduyulu davranarak herhangi bir karşılık vermedi. Görevli polisler daha sonra jandarmayı olay yerine çağırdı. Tutanak tutulmasının ardından da arkadaşları tarafından Suruç Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Saldırı sonrası her iki polisin boğaz boyun ve burun çevrelerinde Binici'nin saldırısı sonrası morluklar ve şişkinlikler olduğu görüldü. Bir günlük darp raporu alan iki polis memurunun da Binici'den şikayetçi olacağı öğrenildi.

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER