banner56

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, İstanbul Adliyesi'nde

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, İstanbul Adliyesi'nde
Türkiye Futbol Federayonu Başkanı Aydınlar, lig takvimiyle ilgili kararı bugün saat 18:00 - 18:30 saatleri arasında açıklayacaklarını belirtti. Aydınlar bu açıklamanın ardından Adliye'ye geldi ve soruşturmayı yürüten savc

Türkiye Futbol Federayonu Başkanı Aydınlar, lig takvimiyle ilgili kararı bugün saat 18:00 - 18:30 saatleri arasında açıklayacaklarını belirtti. Aydınlar bu açıklamanın ardından Adliye'ye geldi ve soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk'le görüşüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, liglerin başlama tarihi ile ilgili bu akşam açıklama yapacaklarını kaydetti. Ardından aracına binerek yola çıkan Aydınlar, futbolda şike soruşturmasının yürütüldüğü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Bu arada yıllık izne çıkmasına rağmen soruşturma savcısı Mehmet Berk'in de adliyeye gelmesi dikkat çekti.

İstinye'de bulunan TFF binasında bazı TFF üyeleriyle bir araya gelen Mehmet Ali Aydınlar, binadan çıkışında basın mensuplarının sorularıyla karşılaştı. İlk olarak, "Şu anda açıklama yapacak bir şey yok" ifadelerini kullanan Aydınlar, ligin başlama tarihiyle ilgili sorular üzerine ise, "Bu akşam saat 18.00-18.30 gibi bir açıklama yapacağız" diye konuştu.

SAVCI BERK VE AYDINLAR ADLİYEDE

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi. Aydınlar, makam aracıyla saat 16.20'de Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelerek, savcı ve hakimlerin giriş çıkış yaptığı kapıdan içeri girdi. Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten ve tatilde olduğu öğrenilen Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk de, Aydınlar adliyeye girmeden yaklaşık 10 dakika önce adliyeye geldi.
Savcı Berk ve Aydınlar'ın, soruşturmaya yönelik görüşecekleri öğrenildi.

EN ERKEN 26 AĞUSTOS EN GEÇ 9 EYLÜL

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetiminin, şike soruşturmasına ait dosyaları inceleyen Etik Kurul'un çalışmalarına zaman kazandırmak için Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi'ni en erken 26 Ağustos, en geç 9 Eylül'de başlatmayı planladığı öğrenildi.

Sıcaklıkları gerekçe göstererek, "Biz olduğumuz sürece Ligler Ağustos ayının sonundan önce başlamayacak" sözleriyle erteleme mesajı veren TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetiminin kesin kararını bugün saat 18:00 - 18:30 saatleri arasında açıklayacak.

EYLÜL'ÜN BAŞINDA İKİ MİLLİ MAÇ VAR

Milli takımın 2 Eylül'de Kazakistan ve 6 Eylül'de Avusturya ile oynayacağı Euro 2012 eleme grubu maçlarını da hesaba katan federasyon, futbolcuların form tutması için zaman kalmadığını ve 1-2 avrupa mücadelesi haricinde resmi maç oynamadan milli maçlara çıkılacak olmasının sıkıntısını da yaşıyor.

Öte yandan İstinye'deki TFF merkezinde kamera sistemi, parmak izi ve şifreli giriş çıkışı olan kozmik odada saklanan savcılığın gönderdiği dosyaların bulunduğu bu odaya sadece Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay giriyor.

İncelemelerin detaylı bir şekilde yapılacağı ve uzun zaman alacağı tahmin ediliyor.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22