Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş Yıl Dönümü
banner52

 


Vali Murat Koca, Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 


10 Nisan 1845 tarihinde kuruluşu gerçekleştirilen Türk Polis Teşkilatı’nın, 170. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla önemli ve kutsal bir görev üstlenmiştir.


Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili görev anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.


Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi yeterli değildir. Kamu düzeninin sağlanması, kanunların uygulanması, toplumda barışın ve güvenin sürdürülmesi bakımından vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir.


Bu duygularla Türk Polis Teşkilatı mensuplarının gününü kutluyorum.  Karaman’ın güven ve huzuru için gayret gösteren emniyet teşkilatı mensuplarına teşekkür ediyorum. Görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 22:30
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER