Toyota - Turkcell 3G ile vites büyütüyor

11 Ocak 2013 - 02:00

Turkcell 3Gli Toyota Avensisler, dünyada ilk kez Türkiye pazarında. İşte tüm detaylar...
İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ve otomotiv dünyasının önemli markası Toyota, güçlerini birleştirerek bir ilke imza attı. Toyotanın amiral gemisi Avensis, sunduğu konforu artık Turkcell 3G internet bağlantısıyla yükseğe taşıyor.

Projenin ilk aşamasında Avensis içinde verilen kablosuz internet hizmeti, Turkcellin MultiVINN ürünüyle sağlanıyor. Bu hizmetle Toyota Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, standart ekipmanıyla Türkiyenin ilk internetli otomobili ünvanının sahibi oldu.

"Diğer modeller de internetli olacak"

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Toyota ile yaptıkları iş birliğinin "connected car" ("bağlantılı otomobil") projesinin ilk meyvesi olduğunu ifade etti. Turkcell 3G ile oluşan mobilite avantajlarını hayatın her alanına taşımayı hedeflediklerini belirten Kocabaş, "Bu hedefimizi otomotiv alanında ilk olarak, teknolojide öncülük vizyonunda Toyota ile beraber gerçekleştirdik. Turkcell MultiVINN ile ilk Toyota Avensiste vermeye başladığımız kablosuz internet hizmetimizi diğer Toyota modellerine de yayarak iş birliğimizi güçlendireceğiz. Bu çözümün yeni bir çığır açacağına ve kullanıcı beklentilerini yeni bir boyuta taşıyacağına inanıyoruz. Teknoloji dünyasının sayılı aktörlerinden biri olarak Turkcell, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da hayata mobiliteyle değer katmaya devam edecek" dedi.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum