banner56

TFF'den dün düzenlenen kulüpler toplantısına Fenerbahçe yönetimiyle Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar arasında yaşanan sert diyaloglar damga vurdu

TFF'den dün düzenlenen kulüpler toplantısına Fenerbahçe yönetimiyle Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar arasında yaşanan sert diyaloglar damga vurdu
Türkiye şike skandalıyla çalkalanırken dün 18 kulüp temsilcisi İstinye'deki TFF binasında federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıya ise Fenerbahçe cephesi ile Aydınlar arasında

Türkiye şike skandalıyla çalkalanırken dün 18 kulüp temsilcisi İstinye'deki TFF binasında federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıya ise Fenerbahçe cephesi ile Aydınlar arasında yaşanan sert diyaloglar damga vurdu.

Toplantıda sorunu en az hasarla atlatmaya yönelik planlar konuşulurken F.Bahçe cephesi ile TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar arasında sert diyaloglar yaşandı.

Vatan'ın haberine göre, F.Bahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç, Aydınlar'a "Şimdi ceza veremezsiniz. Yargılamanın sonucunu beklemeniz lazım. Çünkü eğer ceza verirseniz içeride tutuklu olan sanıkların yargılamaları etkilenir. Zaten elinizdeki 26 klasörde ciddi bir delil yok. Sadece tutukluların savcılıkça alınan ifadeleri var" dediler.

YARGIYI ETKİLEMEZ

Bunun üzerine sazı eline alan Aydınlar "Beyler siz klasörlerde ne olduğunu nereden biliyorsunuz. Elimizde içi bilgi dolu 26 klasör var. İncelemeler devam ediyor. Disipin talimatnamesi ne söylüyorsa biz de ona göre hareket ediyoruz, edeceğiz. Biz TFF olarak disiplin cezası veririz. Bu yargılamayı etkilemez. Bugüne kadar bu hep böyle yapıldı, bundan sonra da böyle yapılacak" şeklinde sert bir çıkış yaptı.

Aydınlar "Bize güvenin. Güvenmek zorundasınız. Başka türlü bu girdaptan çıkamayız. Televizyonlarda sürekli tartışmalar oluyor. Lütfen herkesi sakin olmaya çağırın. Bu yönde yol gösterici olun. Daha geçen hafta maçta çıkan olayları unutmayın" diye devam ederek F.Bahçe cephesini camialarını sakinleştirmeye davet etti.

4'LÜ TURNUVA YAPIN

Toplantı sırasında diğer kulüpler 4 büyük kulübün kendi arasında bir turnuva yaparak ortamı yeniden ısıtması tavsiyesinde bulundular. Buna gerekçe olarak da "Maçları oynayın ve bu maçları Digitürk yayınlasın. Onlar da mağdur oldular. Yayıncı kuruluşa da destek olmalıyız. Çünkü onlar bu işten çekilirlerse stat kiramızı ödeyecek bile para bulamayız" tezini ortaya koydular. 4 büyük bu teklife 'olur' derken G.Saray Başkanı Ünal Aysal "Eğer turnuva olacaksa bunu Almanya'da yapalım. Hem geliri daha yüksek olur hem de havalar orada daha müsait" teklifinde bulundu.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22