banner56

TEKNOPARK GENEL KURULU YAPILDI

TEKNOPARK GENEL KURULU YAPILDI
Karaman Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi (TEKNOPARK) bilgilendirme toplantısı ve 2016 yılı olağan genel kurulu yapıldı.Organize Sanayi Bölgesi İŞGEM Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen genel kurul da, şirketin yönetimi ve idarisi ile yapılacak çalışmalar görüşüldü. Genel kurul toplantısına Vali Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Süreyya Peker, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, KMÜ Öğretim Üyesi Savaş Sönmezoğlu, Bilim Sanayi Müdürü Ali Osman Kaşıkçı, İŞGEM Genel Müdürü Ali Kantürk, sanayici ve iş adamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Süleyman Tapsız, TEKNOPARK’ın amacının; sağlanan destek ile bölgesel gelişmenin hızlandırılması, bölgesel rekabet edebilirliğin güçlendirilmesi ve bölgedeki iş ortamının iyileştirilmesi açısından önem taşıyan projelere öncülük etmesi olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise; toplam 24 bin 35 m2 alana inşa edilecek olan TEKNOPARK’ın, ilimiz ve ülkemize yeni girişimciler kazandıracağını, bünyesine kabul edilen girişimci adayları ve girişimcilere danışmanlık, eğitim, ortak kolaylık hizmetleri, ortak kaynaklar sunarak yeni girişimcilerin hızlı ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olacağını belirtti.

Genel Kurul toplantısı, KMÜ Mühendis Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Sönmezoğlu’nun TEKNOPARK hakkında yaptığı sunumla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 13:25
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22