banner56

Teklif sahipleri ek teminatları yatırmadı, sonraki teklif sahiplerine çağtı yapıldı

Teklif sahipleri ek teminatları yatırmadı, sonraki teklif sahiplerine çağtı yapıldı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), elektrik dağıtım ihalelerinde verilen ek sürenin bugün 18:00 itibarıyla sona erdiğini ve söz konusu saat itibarıyla teklif sahipleri tarafından ek geçici teminatların ÖİB'ye teslim edilmediğini bildirdi. ÖİB, söz konusu teklif sahiplerinin geçici teminatlarının irat kaydedilerek, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararlarında yer alan bir sonraki teklif sahiplerine Hisse Satış Sözleşmesi imzalamak için çağrıda bulunulacağını belirtti.

Elektrik dağıtım özelleştirmelerinde ek süre elde etme konusunda ikinci kez uzatılan geçici teminatları yatırmak için şirketlere verilen süre bugün doldu. Elektrik dağıtım ihalelerinde en yüksek teklifi veren firmaların, hisse satış sözleşmelerini imzalayabilmeleri için, ihalede teklif ettikleri bedelin yüzde 2’sini geçici teminat olarak yatırmaları gerekiyor. Firmalar, hisse satış sözleşmelerini imzalayabilmek için bugün toplam 188.3 milyon doları Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (ÖİB) teslim etmeleri gerekiyordu.

DİCLE’DE YATMIŞTI

Özelleştirme İdaresi, söz konusu geçici teminatların süresi içinde yatırılmaması halinde, teminatların irat kaydedileceğini açıklamıştı. Dağıtım özelleştirmelerinde, geçici teminatı yatırma süresi 31 Mayıs’ta sona ermişti. Ancak, ÖİB, firmaların talebi üzerine, yüzde 2 teminat şartı getirerek süreyi uzatmış ve 3 ay ek süre vermişti. 30 Haziran son gün olarak belirlenen ek sürede, ÖİB’nin koyduğu şarta uyarak gerekli ek teminatı sadece Dicle Elektrik Dağıtım ihalesinde en yüksek teklifi veren KarvilCeylan Ortak Girişim Grubu yatırmıştı. Devir işlemlerinin 31 Ağustos’a kadar yapılması gerekiyor.

 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22