banner56

Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Desteği İcmalleri Askıda

Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Desteği İcmalleri Askıda
2011 üretim sezonu için Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti almak için sözleşme imzalayan ve bu kapsamda destekleme ödemesi için müracaat eden tarımsal işletmelere ait çiftçi detayındaki icmaller (icmal-4) askıya çıkartıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tarım İl Müdür Vekili İsmail ULUAD: “26 Mart 2011 tarihli ve 27886 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (2011/14)”in 10 inci maddesine göre; 24/05/2011 tarihine kadar Karaman İli Merkez İlçeye ait Köy ve Beldelerden müracaat eden çiftçilerimiz ile ilgili İl Müdürlüğümüz tarafından Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti Desteği hak edişlerine esas teşkil edecek Çiftçi Detayındaki İcmaller (icmal-4) 08 Haziran - 18 Haziran 2011 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz ve Merkez Ziraat Odası Başkanlığında 10 (on) gün süreyle askıya çıkartılmıştır.

Çiftçilerimizin öncelikle askı belgelerinde isimlerinin bulunup bulunmadığını,  T.C.Kimlik Numaraları ve IBAN Numaraları’nı kontrol etmeleri gerekmektedir. Hatalara ilişkin olarak yazılı itirazlar askıda kalma süresi zarfında 10 (on) gün içerisinde İl Müdürlüğümüze yapılacaktır” dedi.

İtiraz olmadığı takdirde icmallerin kesinlik kazanacağını ifade eden ULUAD, çiftçilerin mağdur olmamaları için askı belgelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini, aksi takdirde askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler doğru kabul edileceğini, daha sonra yapılacak itirazların değerlendirmeye alınmayacağını ve herhangi bir hak doğurmayacağını sözlerine ilave etti.
Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER