banner56

Somut Olmayan Kültürel Miras ve Türkiye'de Yapılan Çalışmalar

Somut Olmayan Kültürel Miras ve Türkiye'de Yapılan Çalışmalar
Somut Olmayan Kültürel Miras ve Türkiye’de Yapılan Çalışmalar

“ Somut Olmayan Kültürel Miras ve Türkiye’de Yapılan Çalışmalar ” Konulu Konferans VerildiVali Murat Koca, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinde Gerçekleştirilen “ Somut Olmayan Kültürel Miras Ve Türkiye’de Yapılan Çalışmalar ” Konulu Konferansa Katıldı.

14 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 15.00’de Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa Vali Koca’nın yanı sıra KMÜ Rektör Yardımcısı Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, akademisyenler, bilim adamları ve üniversite öğrencileri katıldı.

Edebiyat Fakültesi ile Türk Dili ve Edebiyatı Topluluğu tarafından ortak düzenlenen toplantıda UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin Ekici katılımcılara Somut Olmayan Kültürel Miras ve Türkiye’de yapılan çalışmaları anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Konferansın sonunda Vali Murat Koca Prof. Dr. Mehmet Ekici’ye plâket verirken Prof. Ekici ise Vali Koca’ya İzmir ve çevresini tanıtan “ Kent ve Seyyah: Evliya Çelebinin Gözüyle İzmir ve Çevresi” isimli kitap seti hediye etti.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 03:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22