banner56

Soğukpınar Camii Yeni Yüzüyle İbadete Açıldı

Soğukpınar Camii Yeni Yüzüyle İbadete Açıldı

Aksaray’da Taşpazar Mahallesinde hayırsever bir vatandaşın katkıları ile restoresi tamamlanan Soğukpınar Camii, dualarla ibadete açıldı.


Cami açılışına Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal ve cami cemaati katıldı. Cuma vaazında camiye gelen vatandaşlara hitap eden il Müftüsü Cemalettin Bal ardından ibadete açılan camide ilk Cuma namazını kıldırdı. Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Bu tür yapılarımızın şehrimizde olması bizlere manevi anlamda güç veriyor. Camimizin mahallemize hayırlı olmasını diliyor, bu eserin buraya kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.


İl Müftüsü Cemalettin Bal ise, “Biz Aksarayımızda bu manada camilerimizin daha işlevlik kazanmasını arzu ediyoruz. Sosyal yönden bayanlara, çocuklara, gençlere tüm vatandaşlarımıza hitap eden bir işleve dönmesini istiyoruz. Bu manada ciddi çalışmalarımız oluyor hem başkanımız hem belediyemiz ile birlikte bu çalışmalarımız devam edecektir. Allah hayırsever vatandaşımızın hayrını kabul etsin” dedi.


Eskisinden daha büyük bir şekilde restore edilen cami yeni ve estetik görünümüyle görenlerin beğenisini kazandı. Yapılan konuşmalarının ardından açılış, ikramlar ile son buldu.


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 12:05
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22