banner56

Şike soruşturması kapsamında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor

Şike soruşturması kapsamında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor
Soruşturma sürecinde ifadesi alınan ve serbest bırakılan Özgener’in, bir görüşme sırasında Yıldırım’a özel zarf yollamaya çalıştığı anlaşılıyor. Eski federasyon başkanı, “Çok önemli bir şey baş

Soruşturma sürecinde ifadesi alınan ve serbest bırakılan Özgener’in, bir görüşme sırasında Yıldırım’a özel zarf yollamaya çalıştığı anlaşılıyor. Eski federasyon başkanı, “Çok önemli bir şey başkanım” diyor...

Polisin teknik takibine takılan diyologlar dikkat çekici. Bugün gazetesi telefon kayıtlarına ulaştı ve o konuşmaları manşetine taşıdı.

YILDIRIM'A 'BAŞKANIM' DİYOR

Bir diğer telefon görüşmesinde ise Futbol Federasyonu Başkanlık Koordinatörü Mümtaz Karakaya'nın Yıldırım ile Özgener arasında  'haberci' olarak kullanıldığı iddiasının kayıtları yer aldı. Mahmut Özgener, 27 Nisan'da Yıldırım'ı arayarak "Sana bir not yazacağım Mümtaz'a kapalı bir zarfta ver çok önemli. Çok önemli bir şey başkanım. Bir numara bulayım da sizi arayacağım. Siz kulübe gidince normal telefondan arayın beni o zaman başkanım" diyor. Yıldırım'ın ise bu durumu onayladığı belirtiliyor.

SİZİ MAHMUT MU SEÇTİRDİ?

Yıldırım, 27 Nisan'da Mehmet Levent Kızıl'ı arıyor. Bu görüşmede Yıldırım, "Lan öğlen yemeğe gelmeye korkuyorsunuz. Ama geleceksiniz destek babayı yapacağım. Hiç anlatma bana" diyerek sert çıkıyor. Bunun üzerine Özgener, kendisinin geleceğini ancak Mahmut Özgener'in sorun çıkarttığını ima edince Yıldırım "Mahmut kim lan. Sizi onlar mı seçti getirdi he. Mahmut ..... korkusundan gelemiyor" diyor.

TÜP KAFANIN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI GÖRÜYOR MUSUN

Yıldırım 8 Mart'ta Özgener ile bir görüşme daha gerçekleştiriyor. Burada Yıldırım, "Göksel ile beraber oturduk bütün kulüp başkanlarını aradım. Perşembe günü 2 de şey yapıyoruz onun için telefonlar ediyorduk onun için konuşmadım sana.  Geliyorlar hepsi geliyor" diyor. Özgener de "Tüp kafanın yaptığı açıklamayı görüyor musun" diye soruyor. Ardından Yıldırım, "Kulüplere yazı gönderdik Adnan'ı aradım bulamadım. Gelsin de hepsine bir geçireyim de akılları başına gelsin" şeklinde konuşuyor.

BUNLARA HADDİNİ BİLDİRMEM LAZIM

Özgener de bunu onaylayarak "Aynen öyle" diyor. Yıldırım ise devamında "Kulüpler birliği başkanı ayağı sesim çıkmıyor bütün finalleri verdim siz hangi federasyon zamanında şampiyon oldunuz diyeceğim. Bursa çıktı dedi. Fenerbahçe şike yapacak dedi yaptım mı son maç, sen Trabzon başkanısın senden en ufak bir isteğimiz oldu mu" ifadelerini kullanıyor.

Özgener, "Trabzon'un yaptığı da hiç olmadı başkanım bugün ya" demesi üzerine Yıldırım şunları söylüyor: " Salak tamam mı, açıklamayı yapıyor diyor ki Beşiktaş-Trabzon maçını Beşiktaş beraberliğe bağlamışız. Geri zekalı bunlar ya, ama bunlara bir haddini bildirmem lazım." Özgener ise "Bende yarın bir açıklama yapmayı düşünüyorum başkanım" demesi üzerine Yıldırım "Sen yarın değil de öbür gün yap acele etme" diye yönlendiriyor.

RIDVAN DİLMEN YILDIRIM'A MAÇ SONRASI NE DEDİ? SONRAKİ SAYFADA


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22