banner56

Seydişehir Belediyesi Yatırımlarına Devam Ediyor

Seydişehir Belediyesi Yatırımlarına Devam Ediyor

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi Asfalt Emülsiyonları Üretim Plentini faaliyete geçirdi.


Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, merkez ve kırsal mahallelerde bozuk yol ve kaldırım çalışmaları için çalışmaların yoğun bir şekilde başladığını söyledi. Başkan Tutal, eski düzen sistemleri artık bıraktıklarını ifade ederek daha kısa sürede, kaliteli hizmet için çalıştıklarını kaydetti. Seydişehir Belediyesi Makine Parkı Amirliğine Asfalt çalışmaları için Asfalt Emülsiyonları Üretim Plenti kazandırdı. Günümüzde yol yapım teknikleri ve bakım onarım şartları geçmişe oranla büyük bir gelişme gösterdiğini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’in de bu teknolojilerden faydalanabileceğini söyledi. Asfaltlamada kullanılacak olan plentin çevre şartları ve insan sağlığına zararı olmadığına vurgu yaparak, kullanılacak bu teknolojinin artık Seydişehir yollarının yapımı için değerlendirileceğini kaydetti.


Trafik yoğunluğuna bağlı olarak asfaltlama çalışmaları programlanırken, ana caddelerde çift katlı sathi kaplama yol yapım uygulamaları yıkanmış agrega malzemesi ile kaliteli bitüm emülsiyonu kullanılarak yollar uzun ömürlü ve konforlu olması sağlanacak. Gerekli asfalt emülsiyonu üretimi için 30 ton kapasiteli tesisini kuran Seydişehir Belediyesi, üretim aşamasında enerji sarfiyatını minimuma düşürerek elektrik ve doğalgaz kullanacak. Kombine sathi kaplama aracı ile de Seydişehir yollarına kaliteli bir yapılaşma kazandırmış olacak.


Seydişehir Belediyesi ve ekiplerinin çalışmalarında çevre ilçelere örnek belediye olabileceğini söyleyen Başkan Tutal, Seydişehir’i modern bir kent haline getirmek için var güçleriyle çalışacaklarını sözlerine ekledi.
Seydişehir Belediyesi Yatırımlarına Devam Ediyor


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 15:25
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22